Uudiste arhiiv

 •  

  TÜ raamatukogu sai Baltikumi võimsaima digiteerimisroboti

  19. September 2011
  Firma KIRTAS (USA) andis Tartu Ülikooli raamatukogule üle uue ja võimsa raamatute digiteerimisroboti. Tegemist on teise põlvkonna digiteerimisrobotiga, mis on esimene Eestis ja kogu Baltikumis.
  Arhiveeritud.
 •  

  "Riiulilt alla" - ajaloo laupäevakud ajaloomuuseumis

  19. September 2011
  Eesti Ajaloomuuseum jätkab populaarset ajaloo laupäevakute sarja 2011. aasta sügisel filmiüritustega „Riiulilt alla“.
  Arhiveeritud.
 •  

  Näitus "UUTMOODI" - Uudsed lahendused. Innovatsiooninäited Eesti disainist

  19. September 2011
  Eesti disain on innovaatilisuse ja uute ideede poolest mitmekesine maastik. Seda nii disainerite koostöös ettevõtetega kui ka iseseisvate praktikute töise väljundina. Põnevaid lahendusi võib leida nii argiesemetes kui tavatarbimise seisukohalt tihti nähtamatutes aspektides. Näituse eesmärgiks on rõhutada uuenduslikkust Eesti disainis ja tuua välja ka disaini n-ö peidus pool, eksponeerides muuhulgas seadmeid ja masinaid, kus disaineri tööl on tooteloomisprotsessis määrav tähtsus.
  Arhiveeritud.
 •  

  Theatrumi kava aasta lõpuni

  19. September 2011
  Theatrumi kodulehel on üleval meie mängukava 2011. aasta lõpuni. Mängime nelja erinevat lavastust (Üks suvepäev, Linn, Laulud, Misantroop) neljas erinevas paigas (Tahkunas, Tallinna vanalinnas, Pariisis ja Kadriorus).
  Arhiveeritud.
 •  

  Koolijuhid ei pea õigeks koolikatsete läbiviimist esimesse klassi astumiseks

  19. September 2011
  Haridus- ja Teadusministeerium edastas 14. septembril üldhariduskoolide direktoritele kirja, milles küsis tagasisidet koolikatsete kohta. Tähtajaks saatis vastuse 221 koolijuhti. Neist selgus, et ainult 7% vastanud koolijuhtidest peavad koolikatsete läbiviimist esimesse klassi astumiseks õigeks ning vajalikuks.
  Arhiveeritud.
 • Õppimisüritus "Arvutiga joonistamine" - grupp on täis, registreerimine lõppenud!

  Õppimisüritus "Arvutiga joonistamine" - grupp on täis, registreerimine lõppenud!

  19. September 2011
  Uue RÕKi järgi puutuvad õpilased juba põhikoolis kokku digitaalse kunstiga. Õppimisüritus tutvustab vabavaralise joonistusprogrammi Inkscape kasutamist. Arvutigraafikaoskusi saab kasutada töölehtede koostamisel, slaidiesitluste, wikide, blogide, plakatite, kiituskirjade, diplomite kujundamisel. Õppimisüritus algab 26. septembril 2011.
  Arhiveeritud.
 • Õpetajate palga küsimuse arutelu jõuab Riigikogusse

  Õpetajate palga küsimuse arutelu jõuab Riigikogusse

  19. September 2011
  Järgmise aasta riigieelarve eelnõus õpetajate palkadeks kavandatud summa võib selguda esmaspäeval kui eelarveläbirääkimistel kohtuvad Valitsuskomisjoni, Linnade Liidu ja Maaomavalitsuste Liidu esindajad.
  Arhiveeritud.
 •  

  Ministeerium soovib korrastada koolide rahastamispõhimõtteid

  19. September 2011
  Haridus- ja Teadusministeerium tegi valitsuskomisjoni ja omavalitsusliitude koostöökogu eelarveläbirääkimistel ettepaneku haridustoetuste eraldamise põhimõtete muutmiseks. Ministeerium soovib, et raha kavandamise ja selle kasutamise vahel valitseks suurem selgus ja kooskõla.
  Arhiveeritud.
 •  

  Tallinnas toimub aktiivse ja turvalise koolipäeva ühisseminar

  19. September 2011
  21.-22. septembril osaleb ligi sada Turu ja Tallinna õpetajat Interreg IVA programmi projekti „Aktiivne ja turvaline koolipäev – SAS“ ühisseminaril Tallinnas, et vahetada kogemusi, kuidas muuta vahetunnid ja koolipäeva järgne tegevus sisukamaks ning seeläbi õpilastele turvalisemaks.
  Arhiveeritud.
 • Tiigrihüppe Sihtasutuse konkursi Innovaatiline kool 2011 tulemused

  Tiigrihüppe Sihtasutuse konkursi Innovaatiline kool 2011 tulemused

  16. September 2011
  Tiigrihüppe Sihtasutuse konkursi Innovaatiline kool 2011 taotlusvooru laekus 32 koolilt kokku 34 taotlust. Konkursi eelarve oli 19 000 eurot. Konkursi žürii otsusel saavad toetust 10 projekti, kokku veidi enam kui 14 000 euro ulatuses.
  Arhiveeritud.