Uudiste arhiiv

 •  

  Ginter: kui kaob klassi ülempiir, kadugu ka pearaha

  02. September 2011
  Kui loobuda klassi täituvuse ülempiirist, siis peaks lõpetama sama-aegselt ka koolidele raha maksmise õpilaste arvu pealt, mis soosib hiidklasside tegemist, leiab haridusteadlane Jüri Ginter. Vahendab Alo Raun ajalehes Postimees.
  Arhiveeritud.
 •  

  Muudatused koolitöös: pool rehkendust, katekismuse salmid ja kiitus

  02. September 2011
  Alanud kooliaastal on nii mõndagi teisiti kui varem, muudatuste tulemuseks peaks olema iga õpilase võimete ja vajadustega arvestamine ja koolistressi vähendamine. Just nii võiks kokku võtta muudatused uues põhikooli ja gümnaasiumi seaduses ning riiklikus õppekavas, kirjutab Anneli Ammas ajalehes Postimees.
  Arhiveeritud.
 •  

  Kadrioru kunstimuuseum ja Kadrioru Saksa Gümnaasium süvendavad koostööd

  02. September 2011
  Neljapäeval, 1. septembril alustasid Kadrioru Saksa Gümnaasiumi 75 noort oma gümnaasiumiõpinguid aktusega Kadrioru kunstimuuseumis. Piduliku üritusega tähistati uue lehekülje pööramist muuseumi ja kooli koostöös, mis annab noortele senisest suuremaid teadmisi Euroopa kunstiajaloost.
  Arhiveeritud.
 •  

  Hiroyuki Sonobe: minul pole Eesti koolis raske õpetada

  02. September 2011
  Jaapanis koolis käinud ning jaapani keele õpetajaks õppinud, kuid 13 aastat tagasi hoopiski Eestisse õpetajaks sattunud Hiroyuki Sonobe võrdleb kahe maa koolisüsteeme. Mikk Salu intervjuu ajalehes Postimees.
  Arhiveeritud.
 • Ootame maanteemuuseumisse!

  Ootame maanteemuuseumisse!

  02. September 2011
  Eesti Maanteemuuseum ootab taas kõiki kooli- ja lasteaialapsi liikluse põhitõdesid meelde tuletama ning kasulikult ja tegusalt aega veetma. Oleme liiklusprogrammide valikul arvestanud, et igale vanusele saaks edastatud just neile kasulik ja huvipakkuv info. Programmide info leiab maanteemuuseumi kodulehelt http://muuseum.mnt.ee/aastaringsed-programmid/
  Arhiveeritud.
 •  

  Euroopa Liidu kosmoselaev saab Eesti lapse nime

  02. September 2011
  1. septembril sai avalöögi Euroopa Komisjoni kosmoseteemaline lastejoonistuste võistlus, mille võitja nimi antakse ühele Euroopa Liidu Galileo võrgustiku satelliidile. Võistlus kestab 15. novembrini 2011.
  Arhiveeritud.
 •  

  Üle 300 õpilase veedab muuseumiõppepäeva ERMis

  02. September 2011
  Reedel, 2. septembril toimub ERMis suur koolipäev. Üle 300 õpilase Tartu Forseliuse Gümnaasiumist osaleb muuseumiõppe programmis.
  Arhiveeritud.
 •  

  MUPO: septembris piletikontrollid õpilastele ja üliõpilastele soodustust tõendava dokumendi puudumisel trahvi ei tee

  02. September 2011
  Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti piletikontrollid õpilastele ja üliõpilastele septembris soodustust tõendava dokumendi puudumisel trahvi ei tee.
  Arhiveeritud.
 •  

  Tiigrihüppe Sihtasutus kutsub tutvuma Netilammastega

  01. September 2011
  Tiigrihüppe Sihtasutuse eestvedamisel eestindati projekti Targalt internetis raames animafilmide sari Sheeplive – eesti keeles Netilambad.
  Arhiveeritud.
 • Koolielu humanitaarveerandi konkursid 2011.-2012. õppeaastal

  Koolielu humanitaarveerandi konkursid 2011.-2012. õppeaastal

  01. September 2011
  Tiigrihüppe haridusportaali Koolielu humanitaarveerand kestab 1. veebruarist kuni 31. märtsini 2012. Humanitaarveerandil toimub kaks konkurssi õpetajatele ja üks õpilastele.
  Arhiveeritud.