Uudiste arhiiv

 • Koolielu algusveerandi konkursid 2011.-2012. õppeaastal

  Koolielu algusveerandi konkursid 2011.-2012. õppeaastal

  01. September 2011
  Koolielu portaali algusveerand kestab 1. septembrist kuni 20. novembrini 2011. Algusveerandil toimub kolm konkurssi õpetajatele ja kaks õpilastele.
  Arhiveeritud.
 •  

  Algab arvutijoonistuste võistlus „Kohtume metsas!“

  01. September 2011
  Eesti Hariduse ja Teaduse Andmesidevõrk, Eesti Metsaselts ja RMK kutsuvad kõiki 1. septembrist osalema arvutijoonistuste võistlusel, mis on pühendatud rahvusvahelisele metsa-aastale.
  Arhiveeritud.
 • Kunsti õppematerjalide struktuurist Koolielu portaalis

  Kunsti õppematerjalide struktuurist Koolielu portaalis

  01. September 2011
  Uus riiklik õppekava ja uued ainekavad sundisid üle vaatama nendega seotud materjale. Loomulikult tuli küsida, kas Koolielu portaalis õppematerjalide all pakutav on uute kavadega kooskõlas või millegi poolest vastuolus. Ühe konkreetse ülesandena tuli iga aine esindajatel mõelda läbi õppematerjalide esitamise struktuur. Lähiajal muudetakse pea kõikide ainete struktuuri Koolielus. Kunstiõpetuse õppekava struktuurimuutustest kirjutab Tallinna Saksa Gümnaasiumi õpetaja Anu Tuulmets.
  Arhiveeritud.
 • Gustav Adolfi Gümnaasiumis jagati parimat praktikat

  Gustav Adolfi Gümnaasiumis jagati parimat praktikat

  01. September 2011
  Gustav Adolfi Gümnaasiumis töötavad õpetajad peavad info- ja kommunikatsioonitehnoloogia tundides kasutamist üsna loomulikuks. Eks oma roll õpetajate abistamisel ja nende enesekindluse tõstmisel on haridustehnoloogil Ingrid Maadverel, kes viimased neli aastat koolirahvast nõustanud-koolitanud. Just tema algatusel korraldati teistkordselt seminar, kus GAGi rahvas külla tulnud õpetajatele oma IKT kasutamise kogemusi jagas. Praktilisi ettekandeid ja töötube jätkus pikaks päevaks, kasulikke näiteid sai pea iga aine õpetaja.
  Arhiveeritud.
 •  

  Noor õpetaja: originaalsuses suudavad lapsed täiskasvanuid üle mängida (koolitööd alustas Noored Kooli 5. lend)

  01. September 2011
  Algavast õppeaastast ajalooõpetajana Tartu Raatuse gümnaasiumis töötav 27-aastane Mihkel Laar leiab, et originaalsuses suudavad lapsed täiskasvanuid ilmselt üle mängida, kirjutab Raul Sulbi ajalehes Tartu Postimees.
  Arhiveeritud.
 •  

  Ida-Viru õpetajate lisatasuks plaanitakse eelarvesse 192 000 eurot

  01. September 2011
  Haridusministeerium kavandab järgmise aasta eelarve projektis Ida-Virumaal eesti keeles õpetavatele õpetajatele lisatasu maksmiseks 191 700 eurot, kirjutab Merike Teder ajalehes Postimees.
  Arhiveeritud.
 •  

  Pääsküla gümnaasiumi direktor: "Kõigil lastel on õigus õppida remonditud koolis!"

  01. September 2011
  Tallinna Pääsküla gümnaasium on rohelises äärelinnas asuv omanäoline kool. Ometi pole kool õppurite ja lapsevanemate seas kuigi populaarne, kirjutab Anet Nuka ajalehes Õhtuleht.
  Arhiveeritud.
 •  

  Lõuna-Eesti noored õpivad ettevõtlikkust

  01. September 2011
  Lõuna-Eestile mõeldud uhiuus noorteprogramm Entrum otsib mentoreid, kes tahaksid ja viitsiksid toetada 500 noort ettevõtlikuks saamise teel, kirjutab Elina Randoja ajalehes Tartu Postimees.
  Arhiveeritud.
 •  

  Ilves: Loodetavasti segadused koolikohtadega ei kordu

  01. September 2011
  President Toomas Hendrik Ilves avaldas kolmapäeval kooliaasta alguse telepöördumises lootust, et segadused koolikohtadega järgmisel õppeaastal enam ei kordu.
  Arhiveeritud.
 •  

  Tallinnas toimuv teaduskonverents analüüsib kunsti ja rituaalide ajaloolisi seoseid

  01. September 2011
  1.–3. septembrini toimub Tallinnas Sten Karlingi 105. sünniaastapäevale pühendatud rahvusvaheline teaduskonverents „Kunst ja rituaal Põhja- ning Kesk-Euroopas hiliskeskajal ja varauusajal“.
  Arhiveeritud.