Uudiste arhiiv

 •  

  Ainekava kaotab meeste- ja naistetööd

  17. Mai 2011
  Uuest õppeaastast lähevad IV ja VII klasside õpilased üle uuele õppekavale, mille alusel noormehed saavad õppida ka kodundust ja neiud tehnoloogiat, kirjutab Kadri Haavajõe ajalehes Virumaa Teataja.
  Arhiveeritud.
 •  

  Huvist käsitöö vastu sündis EtnoRaal

  17. Mai 2011
  Tudengid Helery Homutov ja Monica Õunaaed, keda peale Hansagümnaasiumi-aegse sõpruse ühendab huvi ja tahe tuua igapäevaellu rahvuslikku kunsti ja kultuuri, panid pead kokku ja käed tööle ning hakkasid tegema etnokotte, millest sündis MTÜ EtnoRaal, kirjutab Iira Igasta ajalehes Pärnu Postimees.
  Arhiveeritud.
 •  

  Paide muusikakool sai pilliraha

  17. Mai 2011
  Haridus- ja teadusministeerium eraldas hasartmängumaksu nõukogu otsuse alusel huvikoolidele tegevuse mitmekesistamiseks ja kättesaadavuse suurendamiseks õppevahendite ostu kaudu 115 041 eurot, kirjutab Järva Teataja.
  Arhiveeritud.
 •  

  Kirjandusuhinna „Esimene samm” tänavune laureaat on Liisa Saaremäel

  17. Mai 2011
  Kirjandusfestival Prima Vista raames anti üle 333 euro suurune kirjanduspreemia „Esimene samm”, mille pälvis 18-aastane Liisa Saaremäel oma luuletekstidega „3 epitaafi „Triumfikaare” ainetel”, mis ilmusid ajakirja Värske Rõhu 24. numbris.
  Arhiveeritud.
 • Teachtoday uurib õpetajate tehnoloogiakasutust

  Teachtoday uurib õpetajate tehnoloogiakasutust

  17. Mai 2011
  Teachtoday ootab õpetajaid täitma online-küsitlust, mille eesmärgiks on uurida haridustöötajate digitaalsete tehnoloogiate kasutust ning õpetajate-õpilaste teadlikkust internetiturvalisusest.
  Arhiveeritud.
 •  

  Saksa fotoajakirjaniku Thorsten Christian Pohlmanni näitus "Euroopas sildu rajades"

  17. Mai 2011
  23.05.-22.06.2011 Eesti Rahvusraamatukogus 7. korrusel Saksa saali ees Thorsten Christian Pohlmanni fotonäitus "EUROOPAS SILDU RAJADES".
  Arhiveeritud.
 •  

  Ühendus Vene Kool Eestis esitas ministeeriumile manifesti

  17. Mai 2011
  Ühenduse Vene Kool Eestis nõukogu esitas esmaspäeval haridus- ja teadusministeeriumile manifesti venekeelsete elanike õigusest saada emakeelset kooliharidust.
  Arhiveeritud.
 •  

  Huvikoolide õppevahendid uuenevad

  17. Mai 2011
  Haridus- ja Teadusministeerium eraldas Hasartmängumaksu Nõukogu otsuse alusel 2011. aastaks projekti „Varaait“ raames huvikoolidele tegevuse mitmekesistamiseks ja kättesaadavuse suurendamiseks õppevahendite soetamise kaudu 115 041 eurot.
  Arhiveeritud.
 •  

  Tartu ülikool soovib liita ülikoolide infosüsteemid

  17. Mai 2011
  Tartu ülikool on teinud haridusministrile ettepaneku, et sarnaselt muude üle-eestilistele infosüsteemidele võetaks Eesti kõrgkoolides omavahelise mobiilsuse lihtsustamseks ja laiendamiseks kasutusse ühtne õppeinfosüsteem (ÕIS), vahendab BNS ajalehe Postimees võrgukülge.
  Arhiveeritud.
 •  

  Pooled Euroopa noored sooviksid välismaal töötada

  17. Mai 2011
  13. mail avaldatud 2011. aasta Eurobaromeetri uuringu kohaselt on 53% Euroopa noortest huvitatud mõnes teises Euroopa riigis töötamisest, kuid rahapuudus takistab neil astumast esimesi samme ja omandamast osa haridusest välismaal.
  Arhiveeritud.