Uudiste arhiiv

 • Haridusmess Intellektika ootab uudishimulikke ja õppimishuvilisi

  Haridusmess Intellektika ootab uudishimulikke ja õppimishuvilisi

  01. Veebruar 2012
  10.-11. veebruaril toimub Tartu Näituste messikeskuses haridus- ja infomess Intellektika, kus tänavu on suuremat rõhku pandud teaduse populariseerimisele ja kinole.
  Arhiveeritud.
 •  

  Registreeru robootika ja mehhatroonika valikkursuse õpetajakoolitusele

  01. Veebruar 2012
  Tiigrihüppe Sihtasutus kutsub õpetajaid osalema „Mehhatroonika ja robootika“ valikkursuse õpetajakoolitusel, koolituse esimene moodul toimub 18. ja 19. veebruaril Tartus.
  Arhiveeritud.
 •  

  Maanteeametil valmis abimaterjal liikluskasvatuse õpetamiseks algklassides

  01. Veebruar 2012
  Et esimese-teise klassi laps tunneb end liikluses kindlana ainult täiskasvanu kõrval, siis on õpetaja ja vanema ülesanne õpetada last kartusest üle saama ning tundma ennast ohutult eelkõige tuttavas kooli- ja koduümbruses. Maanteeameti koordineerimisel valminud töölehtede kogumik on abimaterjal läbiva teema “Turvalisus – liikluskasvatuse osa” õpetamiseks põhikooli esimeses astmes.
  Arhiveeritud.
 •  

  Maanteeamet tutvustab õppematerjali "Liiklusest nii ja teisiti"

  01. Veebruar 2012
  Eesti liiklusohutusprogrammi raames on valminud lisaõppematerjal põhikooli ja gümnaasiumi astmele "Liiklusest nii ja teisiti", mille eesmärk on liikluses esinevate nähtuste seletamine füüsika mõistete abil.
  Arhiveeritud.
 • Kutsume käsitöö- ja tehnoloogiaõpetajaid osalema TehnoTiigri koolitusel

  Kutsume käsitöö- ja tehnoloogiaõpetajaid osalema TehnoTiigri koolitusel

  01. Veebruar 2012
  Tiigrihüppe Sihtasutus korraldab 18. veebruaril TehnoTiigri talvise õppepäeva, kus tutvustatakse modelleerimisprogrammi NcCad ning seda, kuidas modelleeritud tööd CNC pingis välja freesida.
  Arhiveeritud.
 •  

  Tartu Descartes'i lütseumis avati frankofoonia osakond

  01. Veebruar 2012
  Tartu Descartes'i lütseumis avati eile frankofooniaosakond - kooli õpilastele tähendab see võimalust sooritada rahvusvahelist keeleoskuseksamit oma koolis. Koolist saab ka Eesti esimene üldhariduskool, kus mõnda õppeainet õpetatakse prantsuse keeles.
  Arhiveeritud.
 •  

  Arno Kaseniit asus juhtima gümnaasiumi, mida veel ei ole

  01. Veebruar 2012
  Ida-Viru maakonna esimese puhta gümnaasiumi – Sillamäe gümnaasiumi juhtohjad on usaldatud Arno Kaseniidule - mehele, kes teab, kuidas tipus olla, täielikult kõrbeda ja august targemana välja ronida, ning kelle juhtimiskogemus pärineb mitmest suure kaliibriga ettevõttest.
  Arhiveeritud.
 • Presidendilt pälvivad teenetemärgi mitu õpetajat

  Presidendilt pälvivad teenetemärgi mitu õpetajat

  01. Veebruar 2012
  Tänavu jagab president Toomas Hendrik Ilves iseseisvuspäeva eel välja 99 riiklikku autasu, teenetemärgi saajate seas on ka mitu õpetajat.
  Arhiveeritud.
 •  

  Haridusministeerium: oleme õpetajatega ühes paadis

  01. Veebruar 2012
  Haridus- ja teadusministeerium kinnitab enne tänast kohtumist kohalike omavalitsuste ja õpetajate esindajatega riikliku lepitaja juures, et tõsine töö õpetajate palgareformi osas on käinud pikka aega. Tulemuste kiiremaks saavutamiseks on vaja kokkulepet kõigi osapoolte vahel, sh kohalike omavalitsustega, mis seaks hariduse rahastamise prioriteediks just õpetajate palgatõusu.
  Arhiveeritud.
 •  

  Õpetajate palgaraha osas andis selgitusi vaid pool omavalitsustest

  31. Jaanuar 2012
  Haridus- ja teadusministeeriumile esitasid õpetajate palgaraha kasutamise kohta tähtajaks täpsustatud andmed vaid umbes pooled kohalikest omavalitsustest.
  Arhiveeritud.