Uudiste arhiiv

 •  

  Tuleviku-töökoha 10 võtmeoskust

  30. September 2011
  Õpitulemuste välishindamise konverentsil „Hariduspeegel 2011“ vaatles Eesti Arengufondi juhatuse esimees Ott Pärna majandusarengu ja hariduse seoseid.
  Arhiveeritud.
 •  

  Pealinna koolipaanika jõudis eelkoolidesse

  30. September 2011
  Mitmed Tallinna koolid on sunnitud osa eelkooli tulevaid lapsi tagasi saatma, kuna pole ruumi kõigi soovijate vastuvõtmiseks, kirjutab Hanneli Rudi ajalehes Tallinna Postimees.
  Arhiveeritud.
 •  

  Eksamikeskuse juures alustas tööd HEV õppurite kutseõppe juhtrühm

  30. September 2011
  Alates selle aasta märtsikuust tegutseb eksamikeskuse juures HEV (hariduslike erivajadustega) õppurite kutseõppe juhtrühm, kelle ülesandeks on programmi „Kutsehariduse sisuline arendamine 2008-2013“ raames erivajadustega õppureid puudutavate sisutegevuste planeerimine, hindamine ja elluviimine.
  Arhiveeritud.
 •  

  Hollandi haridusteadlased jagavad Tartu Ülikoolis kogemusi õpetajakoolitusest

  30. September 2011
  3.-5. oktoobrini 2011 toimub Tartus ESFi programmide Eduko ning haridus- ja kasvatusteaduste doktorikooli toel viis seminari, kus tutvustatakse Hollandi õpetajakoolituse ja doktoriõppe viimaseid arenguid ja arutletakse selle üle, kuidas arendada Eesti õpetajakoolitust ja valdkondlikku doktoriõpet. Seminare viivad läbi dr Pauline Meijer ja prof P. Robert-Jan Simons.
  Arhiveeritud.
 •  

  Eesti Vabaõhumuuseumis peetakse seto mihalapäivä

  30. September 2011
  Laupäeval, 1. oktoobril toimub Eesti Vabaõhumuuseumis teist korda seto mihklipäev ehk mihalapäiv. Muuseumisse kogunevad seto kogukonna olulised tegelased, muusikud, lauljad, tantsijad ja käsitöölised.
  Arhiveeritud.
 •  

  Venekeelne kutseharidus ei anna lõpetajatele vajalikku eesti keele oskust

  30. September 2011
  Venekeelsete kutsekoolide lõpetajad peaksid suutma oma erialal eesti keeles suhelda ja eestikeelses keskkonnas töötada, kuid selleks peaks paranema nii sealsete õpetajate eesti keele oskus kui ka juba üldhariduskoolides antavad riigikeele alusteadmised, leitakse «Eesti keele arendamise strateegia 2004-2010» lõppseires, kirjutab Merje Pors ajalehes Postimees.
  Arhiveeritud.
 •  

  Emakeeleõpetajate sügiskonverentsi peateema on uuenev riigieksam

  30. September 2011
  Reedel, 30. septembril toimub Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumi saalis emakeeleõpetajate sügiskonverents „Eesti keele riigieksam 2012“. Konverentsil tutvustatakse seni toimunud kahe katseeksami tulemusi, mille kohaselt ületas 99% eksamitel osalenud õpilastest hindekünnise, samuti uuemaid eesti keele ja kirjanduse õppematerjale ja emakeeleõpetajate täienduskoolituse võimalusi.
  Arhiveeritud.
 •  

  Rahvuskaaslaste II konverents toob kokku eestlasi 19 riigist

  30. September 2011
  30. septembril ja 1. oktoobril toimub Tallinnas Eesti Rahvusraamatukogus rahvuskaaslaste II konverents, kus tehakse vahekokkuvõte programmi senisest käigust ning arutatakse programmi põhiseisukohti edasiste tegevuste kavandamiseks. Konverentsil kohtuvad ligi 200 rahvuskaaslast 19 riigist, nende hulgas väliseesti kogukondade ja organisatsioonide esindajad, teadlased ning poliitikud.
  Arhiveeritud.
 •  

  Eesti kutsemeistrid lähevad maailmavõistlusele mõõtu võtma

  30. September 2011
  5.-8. oktoobril 2011 toimuvad Londonis 41. rahvusvahelised kutsevõistlused WorldSkills. Kohal on ligi 1000 osalejat 51 erinevast riigist üle maailma. Võisteldakse 46 võistlusalal. Eesti tiim lendab Londonisse sel laupäeval. Eesti on esindatud kaheksal alal: mööblitisler, kokk, müürsepp, maastikuehitus, juuksur, IT, plaatija, mehhatroonika.
  Arhiveeritud.
 •  

  Ülikoolide ühisprogramm aitab ettevõtlikel inimestel Venemaal ja EL idapartnerluse riikides läbi lüüa

  30. September 2011
  Reedel, 30. septembril 2011 algab Tallinnas uus ülikoolidevaheline Venemaa ja Euroopa Liidu idapartnerlusriikide ärikeskkonda käsitlev koolitusprogramm TRADERUN.
  Arhiveeritud.