Rahvusvaheline kogemus

 • eTwinning tutvustab uusi õppevahendeid ja meetodeid

  eTwinning tutvustab uusi õppevahendeid ja meetodeid

  19. Detsember 2014
  Novembri lõpus toimunud eTwinningu aastakonverentsil tutvusid õpetajad muuhulgas programmeerimise, sotsiaalvõrgustike ning konfliktilahendmise oskuste rakendamisega õppetöös. Loe lähemalt kolmest põnevast töötoast!
 • Eesti kuulub tärkava Euroopa ja Kesk-Aasia ülikoolide pingereas esiviisikusse

  Eesti kuulub tärkava Euroopa ja Kesk-Aasia ülikoolide pingereas esiviisikusse

  17. Detsember 2014
  Täna avalikustatud maailma ühe suurima ülikoolide pingerea QS World University Rankings andmetel on Tartu Ülikool tärkava Euroopa ja Kesk-Aasia regiooni ülikoolide seas ülikõrgel 5. positsioonil.
 • eTwinning kutsekoolidele!

  eTwinning kutsekoolidele!

  17. Detsember 2014
  Kutsekooli õpetajad on oodatud osalema 9.-10. jaanuaril eTwinningu koolitusel Tallinnas, kus koolid ja õpetajad saavad ülevaate, kuidas leida koostööpartnereid, kuidas läbi viia õpiprojekti ning mil moel läbi viia veebipõhist projektitööd.
 •  

  Scientixi konverents laiendas Euroopa LTT-alase hariduse võrgustikku

  15. Detsember 2014
  24.-26. oktoobrini toimus Brüsselis suur loodusteaduste, matemaatika ja tehnoloogiahariduse konverents, mille korraldas European Schoolnet Scientixi projekti raames. Konverentsi 600 osaleja hulgas oli ka 13 huvilist Eestist.
 • Kaardistamas teekonda Austraaliast kosmosesse

  Kaardistamas teekonda Austraaliast kosmosesse

  12. Detsember 2014
  Tänases Õpetajate Lehes räägib kosmosetehnoloogia spetsialist Aire Olesk inseneriks õppimisest Austraalias. "Mu suurim õppetund oli teha koostööd eri rahvusest ja taustaga inimestega,” meenutab Aire Olesk õpinguid Sydneys.
 • eTwinningu aastakonverents: muutuv maailm muudab ka haridust

  eTwinningu aastakonverents: muutuv maailm muudab ka haridust

  11. Detsember 2014
  Novembri lõpus toimus Roomas eTwinningu aastakonverents õpetajatele. Eestist osales kaheksa õpetajat, kes tutvustavad konverentsi meeldejäävamaid töötubasid ning kõlama jäänud kasulikke mõtteid.
 •  

  TransferWise õpetab tudengeid murrangulisi tooteid looma

  08. Detsember 2014
  Sel nädalavahetusel toimus TransferWise’i Tallinna kontoris arenduspäev, et anda andekatele tudengitele praktilisi kogemusi revolutsiooniliste toodete loomise vallas, vahendab ITuudised.
 • Välismaale tulevikukoole vaatama!

  Välismaale tulevikukoole vaatama!

  05. Detsember 2014
  10. detsembrini saab kandideerida rahvusvahelisse kogemus­õppeprogrammi „Education For Future”, mis pakub koolijuhtidele ja õpetajatele võimalust minna oma silmaga vaatama, kuhu on jõutud kooliarendusega Hollandis, Šveitsis, Taanis.
 • Mida teha, et digivahendid tunni segajaks ei muutuks?

  Mida teha, et digivahendid tunni segajaks ei muutuks?

  05. Detsember 2014
  Tänapäeva noored on omaks võtnud digimaailma võimalused, samas kui tehnoloogia laialdasem kasutamine tunnis võib tekitada ka murekohti. Järgnevalt pakub haridusportaal Edudemic mõningaid lahendusi, et digivahenditest abimehed saaks.
 •  

  Programmeerimise aitavad arusaadavaks teha mängulisus, uudishimu ja loogikareeglid

  02. Detsember 2014
  Keegi ei sünni programmeerijaks, seda saab õppida ja õpetada, rääkis IT-konverentsil Slush lastele mõeldud programmeerimisraamatu „Hello Ruby“ autor Linda Liukas, vahendab ITuudised.