Hariduselu

 • Tasuta veebiseminar "GMO - kellele ja milleks?"

  Tasuta veebiseminar "GMO - kellele ja milleks?"

  03. Märts 2015
  4. märtsil kell 19.00 toimub HITSA tasuta veebiseminar õpetajatele ja gümnaasiumiõpilastele geneetiliselt muundamisest kui intrigeerivast, aga kiirelt arenevast valdkonnast.
 •  

  Uus magistriõppekava TÜ-s

  03. Märts 2015
  Tartu ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledž avab sügisel uudse magistriõppekava, kus saab süvendatult õppida Euroopa tähtsamaid võõrkeeli ja kultuure.
 • Graafilise disaineri tööpõld on lai

  Graafilise disaineri tööpõld on lai

  03. Märts 2015
  Kujundusgraafiku eriala õppinud Kuldar Leement (27) on teinud hea valiku: ees on lahti nii Eesti kui ka maailma võimalused.
 •  

  Noorel Meistril võistleb 16 Kuressaare ametikooli õpilast

  03. Märts 2015
  6.-7. märtsini Tallinnas korraldataval kutsehariduse suursündmusel Noor Meister 2015 võistleb 16 Kuressaare ametikooli õpilast üheksal erialal.
 •  

  Populaarne Gleitmani psühholoogiaõpik ilmub eestikeelsena

  02. Märts 2015
  Sel kevadel ilmub eestikeelsena maailma üks populaarsemaid psühholoogiaõpikuid, Henry Gleitmani, J. Grossi ja D. Reisbergi “Psühholoogia”.
 • Välisüliõpilased hindavad Eestis õppimist kõrgelt

  Välisüliõpilased hindavad Eestis õppimist kõrgelt

  02. Märts 2015
  SA Archimedes tutvustas üleeuroopalise uuringu International Student Barometer tulemusi, mille kohaselt on siinse kõrgharidusega rahul 89% Eestis õppivatest välistudengitest (keskmine samuti 89%).
 • Veebidisain on väga praktiline eriala

  Veebidisain on väga praktiline eriala

  02. Märts 2015
  Kas teleka vaatamine võib mõjutada sinu tulevikuvalikuid? Kuressaare noormees Sander Tulk on kindel, et lapsepõlve huvi anime ehk Jaapani animatsiooni vastu tõi ta Kuressaare ametikooli õppima multimeedia kujundust ja tarkvaraarendust.
 • Mäng mängus, mis soodustab õppimist

  Mäng mängus, mis soodustab õppimist

  02. Märts 2015
  Kui last tõmbab nagu magnetiga nutivahendi poole, siis kuidas ühendada meeldiv kasulikuga, mängimine õppimisega? Kolm eesti meest panid pead kokku ja lõid äpi, mida võib nimetada mänguks mängus, kuid mis mängimise asemel soodustab õppimist.
 •  

  Archimedes viis Eesti ülikoolid Gruusiasse õppimisvõimalusi tutvustama

  27. Veebruar 2015
  Sel nädalal tutvustab sihtasutus Archimedes koos seitsme Eesti kõrgkooliga Gruusia pealinnas Tbilisis ingliskeelseid õppekavasid, taotlustingimusi ja stipendiume.
 • Tudengikonverentsil avastatakse digimaailma 1001 varjundit

  Tudengikonverentsil avastatakse digimaailma 1001 varjundit

  27. Veebruar 2015
  13.-15. märtsini kohtuvad Tartus Rehe hotellis eri valdkondade eksperdid, et TalveAkadeemia tudengikonverentsil „1001 digivarjundit“ arutleda digimaailma mõjude üle meie igapäevaelus.