Hariduselu

 • Tallinna Keskraamatukogu kodulehelt leiab lugemissoovitusi 1.-9. klassile

  Tallinna Keskraamatukogu kodulehelt leiab lugemissoovitusi 1.-9. klassile

  18. Detsember 2014
  Tallinna Keskraamatukogu koduleheküljele on lisandunud 1.-9. klasside lugemissoovituste rubriik. Raamatusoovitused on antud klasside kaupa, mis teeb nimekirjade kasutamise õpetajate jaoks lihtsaks ning mugavaks.
 •  

  Väätsa lapsed uurisid Prantsusmaal tuumaenergia tootmist

  18. Detsember 2014
  Eelmisel laupäeval naasis neli Väätsa kooli õpilast ja kaks õpetajat Prantsusmaalt Le Mansist, kus nad olid kaks aastat vältava Comenius projekti «Energiaalasest haridusest Euroopas» neljandal projektipartnerite kohtumisel.
 • Taotle oma e-kursusele kvaliteedimärk!

  Taotle oma e-kursusele kvaliteedimärk!

  18. Detsember 2014
  „E-kursuse kvaliteedimärk 2015“ taotlusvoor kõikidele Eesti e-Ülikooli ja Eesti e-Kutsekooli konsortsiumitesse kuuluvate õppeasutuste õpetajatele ja õppejõududele ning üldhariduskoolide õpetajatele on avatud kuni 5. jaanuarini 2015.
 • Lähenevad FLL-i poolfinaalid

  Lähenevad FLL-i poolfinaalid

  17. Detsember 2014
  First Lego League robootikavõistluse poolfinaalid lähenevad ja ettevalmistused hoogustuvad: 10. jaanuaril on poolfinaal Tartus, 17. jaanuaril Tallinnas.
 • HITSA koolituskalender jaanuaris

  HITSA koolituskalender jaanuaris

  17. Detsember 2014
  Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus kutsub osalema jaanuaris algavatel koolitustel, mis on suunatud erinevate haridustasemete õpetajatele ja õppejõududele, samuti haridustehnoloogidele ning haridusasutuste juhtidele.
 • Projekt „Targalt internetis“ oli edukas

  Projekt „Targalt internetis“ oli edukas

  17. Detsember 2014
  Projekti „Targalt internetis“ II etapi üks tugev tulemus on see, et turvalisest internetikäitumisest on aastatel 2012-2014 teadmisi saanud üle 30 000 Eesti õpilase. Projekti lõpuüritusel tänati ka aktiivsemaid koolitajaid.
 • Eesti kuulub tärkava Euroopa ja Kesk-Aasia ülikoolide pingereas esiviisikusse

  Eesti kuulub tärkava Euroopa ja Kesk-Aasia ülikoolide pingereas esiviisikusse

  17. Detsember 2014
  Täna avalikustatud maailma ühe suurima ülikoolide pingerea QS World University Rankings andmetel on Tartu Ülikool tärkava Euroopa ja Kesk-Aasia regiooni ülikoolide seas ülikõrgel 5. positsioonil.
 • eTwinning kutsekoolidele!

  eTwinning kutsekoolidele!

  17. Detsember 2014
  Kutsekooli õpetajad on oodatud osalema 9.-10. jaanuaril eTwinningu koolitusel Tallinnas, kus koolid ja õpetajad saavad ülevaate, kuidas leida koostööpartnereid, kuidas läbi viia õpiprojekti ning mil moel läbi viia veebipõhist projektitööd.
 • Tunnustatakse parimaid üliõpilaste teadustööde autoreid

  Tunnustatakse parimaid üliõpilaste teadustööde autoreid

  17. Detsember 2014
  18. detsembril algusega kell 12 premeeritakse Haridus- ja Teadusministeeriumi suures saalis üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi parimaid. Konkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur.
 • Haridusministeerium: 2014. aasta olulised saavutused hariduses

  Haridusministeerium: 2014. aasta olulised saavutused hariduses

  16. Detsember 2014
  2015. aastal tõstetakse õpetajate alampalka 800 eurolt 900 euroni (12,5%), iga õpetaja täisametikoha kohta antakse üldhariduskoolide pidajatele toetust keskmiselt vähemalt 1080-eurose brutopalga maksmiseks.