Hariduselu

 • Riik asub looma 21 miljonit maksvat eKoolikotti

  Riik asub looma 21 miljonit maksvat eKoolikotti

  02. Juuli 2015
  Haridusminister Jürgen Ligi saatis eelmisel nädalal kooskõlastusringile käskkirja eelnõu, mis näeb Euroopa struktuurifondide abil ette 21,3 miljoni euro väärtuses digitaalsete õppevahendite tellimist järgneva viie aasta jooksul.
 • Tartu ülikooli sisseastumisavaldusi saab esitada südaööni

  Tartu ülikooli sisseastumisavaldusi saab esitada südaööni

  02. Juuli 2015
  Täna südaööni saab sisseastumise infosüsteemis SAIS esitada avaldusi Tartu ülikooli laiapõhjalistele õppekavadele õppima asumiseks. Homme saab avaldusi ja dokumente esitada vaid dokumente esitada vaid isiklikult Tartu ülikooli esindustes.
 • Arvamusfestivali õpiorus räägitakse hariduselu olulistest küsimustest

  Arvamusfestivali õpiorus räägitakse hariduselu olulistest küsimustest

  01. Juuli 2015
  14.-15. augustil toimub Paide Vallimäel kolmas Arvamusfestival, mis on mõttevahetuspaik erinevate Eesti oleviku ja tuleviku jaoks oluliste küsimuste arutamiseks. Omaette ala on haridusteemadel, mis on koondunud Õpiorgu.
 •  

  Ka paberkujul tunnistusega tuleks ülikooli sisseastumisavalduse täitmist alustada SAIS-is

  01. Juuli 2015
  Üks sagedasemaid muresid, millega ülikooli astujad TLÜ vastuvõtuspetsialistide poole pöörduvad, on küsimus, kuidas sisseastumisavaldust esitada, kui hariduse omandamisest on juba mõnda aega möödunud ning õppija haridusdokumente riiklikes
 • TTÜ lõpetas tänavu üle 2000 noore

  TTÜ lõpetas tänavu üle 2000 noore

  01. Juuli 2015
  Tallinna Tehnikaülikooli lõpetas tänavu 2230 noort, mis on ligi 17% enam kui eelmisel aastal. Suurim vilistlaste arv oli majandusteaduskonnas, cum laude lõpetanute koguarv ulatus 198-ni.
 • Küberpähkli võitjad tutvusid kaitsevaldkonna kübervõimekustega

  Küberpähkli võitjad tutvusid kaitsevaldkonna kübervõimekustega

  30. Juuni 2015
  Eile tutvusid kooliõpilastele suunatud küberkaitse-alase võistlusel Küberpähkel edukalt osalenud õpilased nii kaitsevaldkonna kui ka riigi küberkaitse võimekustega.
 • Narva Kutseõppekeskuse lõputunnistuse sai ligi veerandtuhat uut meistrit

  Narva Kutseõppekeskuse lõputunnistuse sai ligi veerandtuhat uut meistrit

  30. Juuni 2015
  Eelmisel reedel sai lõputunnistuse 232 Narva Kutseõppekeskuses meistriks sirgunud spetsialisti. Lõpetajad läbisid edukalt erialaliitude kutsekvalifikatsioonieksamid ning suur osa neist töötab juba valitud erialal.
 • Sada aastat mõisakoole

  Sada aastat mõisakoole

  30. Juuni 2015
  Eesti Vabariigi majandusliku ja kultuurilise arengu üks nurgakive oli 1919. aasta radikaalne maareform. Sel oli väga suur mõju hariduspoliitikale, sest mõisahoonete abil parandati 222 kooli olukorda, kirjutab Riin Alatalu Õpetajate Lehes.
 • IKT programm aitas tõsta Eesti IKT-hariduse kvaliteeti

  IKT programm aitas tõsta Eesti IKT-hariduse kvaliteeti

  30. Juuni 2015
  IKT-sektori tähtsus Eesti majanduses ja hariduses on suurenemas. Et IKT-haridus oleks rahvusvaheliselt tunnustatud ja väga hea kvaliteediga, on kõrgkoolid, tööandjad ja haridusministeerium panustanud koos IKT-alase kõrghariduse arendusse.
 • EDENi aastakonverentsil tunnustati koostööpartnerina ka Eestit

  EDENi aastakonverentsil tunnustati koostööpartnerina ka Eestit

  29. Juuni 2015
  Pea 400 e-õppe spetsialisti ja huvilist 42 riigist kogunes 9.-12. juunini Barcelonas, kus toimus EDENi aastakonverents pealkirjaga „Expanding Learning Scenarios“. Eestit esindasid konverentsil HITSA töötajad.