Loov õppur, loov õpetaja

 • Merivälja Koolis lahendati loogikaülesandeid

  Merivälja Koolis lahendati loogikaülesandeid

  23. November 2014
  18. novembril toimus Merivälja Koolis loogikaülesannete lahendamise võistlus Tallinna koolide õpilastele. Osales 18 meeskonda.
 • Lugeda on mõnus

  Lugeda on mõnus

  23. November 2014
  Reedel, 21. novembril toimus Laagri Koolis üle-eestilise lugemisprojekti „Lugeda on mõnus“ 15. hooaja avapidu. Projekt on õpilaste ja õpetajate seas väga populaarne olnud.
 • Elutööpreemia teaduse populariseerimise eest sai Viire Sepp

  Elutööpreemia teaduse populariseerimise eest sai Viire Sepp

  21. November 2014
  Selgunud on Eesti riikliku teaduse populariseerimise auhinna võitjad. Selle auhinnaga tunnustatakse igal aastal parimaid avalikkusele teaduse tutvustajaid.
 • Jevgeni Ossinovski: “Õppima peaks seda, mis meeldib ja mida päriselt teha tahad.”

  Jevgeni Ossinovski: “Õppima peaks seda, mis meeldib ja mida päriselt teha tahad.”

  20. November 2014
  “Olen võtnud endale omaks suhtumise, et kui ma midagi teen, siis olen selles kõige parem,” avaldas Tartu ülikooli karjäärikohvikus ühe oma elu põhimõtetest haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski.
 • Kujundusgraafika ja trükiettevalmistuse profid selguvad kutsevōistlusel "Trükis 2014"

  Kujundusgraafika ja trükiettevalmistuse profid selguvad kutsevōistlusel "Trükis 2014"

  20. November 2014
  Täna, 20. novembril algab Tallinna Polütehnikumis kahepäevane graafilise disaini ja trükiettevalmistuse kutsevõistlus “Trükis 2014”. Esmakordselt võistlevad Eesti õpilaste ja tudengite kõrval ka Riia ja Moskva noored spetsialistid.
 • Harivad dokumentaalfilmid õpilastele

  Harivad dokumentaalfilmid õpilastele

  19. November 2014
  Kino Sõpruses näidatakse kuut eriteemalist noortele suunatud dokumentaalfilmi, kõik filmid linastuvad kahel korral. Igale filmile eelneb teemakohane sissejuhatus oma ala eksperdilt.
 • Tellige oma kooli digiajastu infotund

  Tellige oma kooli digiajastu infotund

  19. November 2014
  HITSA pakub üldhariduskoolidele ja kutseõppeasutustele võimalust tellida tasuta digiajastu infotund, kus tutvustatakse erinevaid võimalusi ja vahendeid, millega muuta õppeprotsessi infotehnoloogiliste lahenduste abil huvitavamaks.
 • Ilmunud on uus e-õppe uudiskiri!

  Ilmunud on uus e-õppe uudiskiri!

  17. November 2014
  Värskes e-õppe uudiskirjas tutvustame tehnoloogia laiemat kasutamist hariduses. Lugeda saab HITSA Nutiklassi ja TÜ haridusuuenduskeskuse võimalustest, mikrokontrollerite kasutamisest koolis ning tehnoloogilistest võimalustest lasteaias.
 • eTwinning rikastas õpetajate kogemusi

  eTwinning rikastas õpetajate kogemusi

  17. November 2014
  6.- 9. novembrini toimus programmi Sõpruskoolid Euroopas/eTwinning rahvusvaheline koolitus (Professional Development Workshop) Guimarães Portugalis. Koolituse teema oli kooli ja kodu koostöö ning tehnoloogia roll selles.
 •  

  Õpilased tutvuvad Tartu teaduspargiga

  14. November 2014
  Tartu Teadusparki külastavad 18. ja 24. novembril Lähte, Nõo ja Ülenurme gümnaasiumi õpilased, et tutvuda ettevõtluse ja tehnoloogiaga.