Euroopa haridusraport hoiatab õpetajate puuduse eest


Avaldaja:Merje Pors01. Märts 2012

Mitmetes Euroopa Liidu liikmesriikides, nende hulgas Suurbritannias, Itaalias, Hollandis, Austrias ja Belgias võib tulevikus juhtuda olukord, kus klasside ette ei jagu piisavalt õpetajaid. Tänaseks on õpetajate keskmine iga tõusnud aina kõrgemale ning noori õpetajaid on vähem peale tulemas, kirjutab Euroopa Komisjon oma raportis.

Raportit "Key Data on Education in Europe 2012" esitleti Euroopa Liidu haridusministritele 10. veebruaril Brüsselis, vahendab Virtual Schools and Colleges veebruari uudiskiri.

Raport näitab, et pedagoogilise kõrghariduse omandajate arv väheneb samal ajal, kui suur osa Euroopa õpetajatest ligineb pensionieale. Näiteks ligi pool Saksamaa, Itaalia ja Rootsi põhikooli õpetajatest on vanemad kui 50-aastased.

Samas on raportis välja toodud ka mitmed julgustavad märgid. Nii on hariduse rahastamine enamikes riikides stabiilne ning kõrgharidus on endiselt parim garantii töötuse vastu: kõrgharitud inimesed leiavad uue töö kiiremini kui kõrghariduseta inimesed.

Raportis märgitakse, et õpetajate mentorlussüsteem, hindamisjuhised ja tunnivaatlused on Euroopas laialdaselt levinud. Samas ei ole suudetud õpetajaameti ligitõmbavust tõsta. Euroopa Komisjon tahab õpetajaametit populariseerida selle kaudu, et pakub 1 miljonile õpetajale võimaluse omandada õpetamise kogemust välisriigis programmi Erasmus for All kaudu.

Raportiga saad lähemalt tutvuda SIIN.

Foto: Dreamstime