Õpilaste digipädevuste kujundamine digiajastul

Miks on oluline kujundada ja hinnata õpilaste digipädevusi? Meid ümbritseb iga päev tehnoloogia, lapsed puutuvad juba varases eas kokku kõikvõimalike digivahenditega, tunnevad ja käsitlevad neid palju rohkem ja osavamalt kui nende vanemad või õpetajad koolis. Miks on digipädevusi vaja veel kujundad?

Loe edasi...

 • Jürgen Ligi: mulle meeldib vaidlus ja informatsioon

  Jürgen Ligi: mulle meeldib vaidlus ja informatsioon

  11. Aprill 2016
  Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligiga vestlesime ühel kolmapäevasel pärastlõunal Tallinnas. Rääkisime Facebooki kasutamisest, sest minister on aktiivne sotsiaalmeedias osaleja, ja muutunud õpikäsitusest ning Eesti koolist.
  Arhiveeritud.
 • Tiiger hüppab üha kiiremini ja kõrgemale

  Tiiger hüppab üha kiiremini ja kõrgemale

  11. Aprill 2016
  Veebruaris möödus 20 aastat hetkest, mil president Lennart Meri andis ametliku käigu Tiigrihüppe projektile, mille algatasid tolleaegsed Eesti suursaadik USAs Toomas Hendrik Ilves ning haridusminister Jaak Aaviksoo.
  Arhiveeritud.
 • Wifi koolis on rohkem kui internetiteenus ja lõbus ajaviide

  Wifi koolis on rohkem kui internetiteenus ja lõbus ajaviide

  11. Aprill 2016
  Praeguses infoühiskonnas on kinnistumas arusaam, et elementaarseks töötegemiseks on võrguühendus vältimatult vajalik. Üksikisiku tasandil oleme kõik harjunud traadita interneti olemasoluga meie kaasaskantavates nutiseadmetes.
  Arhiveeritud.
 •  

  Lasteaia IT-meeskonnad tegutsevad

  11. Aprill 2016
  HITSA korraldas alushariduse haridustehnoloogidele külaskäigu Pärnumaa lasteaedadesse: 26. veebruaril külastas Paikuse lasteaeda Mesimumm ja Pärnu Kellukese lasteaeda 17 haridustehnoloogi üle Eesti.
  Arhiveeritud.
 •  

  Haridustehnoloogide nutipäeval kastetati uusi digitaalseid töövahendeid

  11. Aprill 2016
  Haridustehnoloogil tuleb igapäevaselt vastata õpetajate küsimustele: kuidas ma saaksin videot töödelda, milline on parim testimise keskkond, kust leian simulatsioone või milline on parim äpp eesti keele õppimiseks. HITSA korraldas nutipäeva, et üheskoos õppetööks sobivaid rakendusi katsetada.
  Arhiveeritud.
 • Tõnu Piiburi pausideta kooliaeg

  Tõnu Piiburi pausideta kooliaeg

  11. Aprill 2016
  Pelgulinna Gümnaasiumi direktori Tõnu Piiburi arvates on tema enda, eestlaste ja võib-olla kõigi inimeste elu siin maailmas oluliselt mõjutanud kolm asja: mootorratas, akutrell ja juhtmevaba nutiseade.
  Arhiveeritud.
 • Mida peaksid lapsevanemad seoses laste arvutikasutusega silmas pidama

  Mida peaksid lapsevanemad seoses laste arvutikasutusega silmas pidama

  11. Aprill 2016
  Palju on räägitud arvutisõltuvusest ja muret tuntud nutiseadmete kahjulikust mõjust laste tervisele. Uurisime Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskuse psühholoogilt ning Tallinna 21. Kooli psühholoogilt Sandra Vetikult, mida peaksid lapsevanemad laste arvuti- ja nutiseadmete kasutusega silmas pidama.
  Arhiveeritud.
 • Pöördumatu digipööre Priimetsa ja Veeriku koolis

  Pöördumatu digipööre Priimetsa ja Veeriku koolis

  11. Aprill 2016
  Eestis on praegu 20 kooli, kes on spetsiaalselt õppinud digimuutust tegema. Need koolid osalesid 2014. ja 2015. aastal programmis Samsungi Digipööre, kus koolimeeskondadele õpetati nutiseadmete kasutamist õppetöös kõige laiemas võtmes.
  Arhiveeritud.
 • Digibuffee äratab isu ja aitab valikuid teha

  Digibuffee äratab isu ja aitab valikuid teha

  11. Aprill 2016
  Aasta hakul toimunud talveakadeemias katsetas Sisekaitseakadeemia meeskond esimest korda nn digibuffee koolitusformaati, et tutvustada töötajatele uusi võimalusi õppetöö mitmekesisemaks muutmiseks. Avastamist, katsetamist ja õppimist jätkus kõigile.
  Arhiveeritud.
 • Veebipõhised töövahendid kaartide loomiseks

  Veebipõhised töövahendid kaartide loomiseks

  11. Aprill 2016
  Veebileht educatorstechnology.com on välja toonud kaardirakendused, mis võimaldavad kaartide loomist, annotatsioone ning kaartide jagamist. Tasub julgelt proovida ja jagada kogemust ka teistega, sest kaarte saab edukalt kasutada ka õppetöös.
  Arhiveeritud.