Eeva Kilk

  Navigatsioon

  Hiliseimad kommentaarid

  Kommentaare pole

  • Ajaveebid
  • Eeva Kilk
  • Võimalused, kuidas õpetada lastele rahalist tarkust

  Võimalused, kuidas õpetada lastele rahalist tarkust

   Eeva Kilk
   Eeva Kilk poolt

   Võimalused, kuidas õpetada oma lapsi raha säästma
    

   Raha säästmine on üks rikkuse ülesehitamise ja turvalise finantsraamistiku olulisemaid aspekte. Paljud meist on aga õppinud raha säästmise tähtsust katse ja eksituse kaudu ning mis veelgi tähtsam, kogemuste põhjal.

   Koolis ei õpetata tegelikult säästmise tähtsusest ja paljud meist leiavad, et täiskasvanutena peame enda eest hoolitsema.

   Kuid on ka võimalusi järgmise põlvkonna võimendamiseks ja see algab lastele õpetamise tähtsusest noores eas. Kui olete vanem, siis siin on 6 võimalust oma lastele raha säästmiseks õpetada. Noored peaks samuti juba noorest peale juba teadma saitidest nagu Askfinancer laenude võrdlusportaal ja nõuandja, mis annavad finants alast nõu.

   Alusta kassaga
   Kassa võib olla suurepärane võimalus õpetada oma lastele säästmise tähtsust, andes neile ka lihtsa võimaluse seda teha. Räägi oma lastele, et eesmärk on kassa täitmine dollarite ja müntidega, kuni ruumi pole. Illustreerige, et kassa säästab raha tulevikus ja mida rohkem nad säästavad, seda rohkem nende raha kasvab.

   PANGA KONTO AVAMINE
   Kui kassa on täis, siis oleks tark selgitada lapsele, miks oleks tark tegu see, et avada neile säästukonto. Palu neil arvestada, kui palju raha hoiule antakse, nii et neil on füüsiline arusaam sellest, kui palju raha neil on. Näita neile lõplikku numbrit ja tugevdage huvipakkuvat ideed.

   See võib anda teie lastele suure motivatsiooni, kui nad mõistavad, et nende raha kasvab aja jooksul, kui nad seda ei puuduta.

   Olge eeskujuks
   Lapsed õpivad eeskuju näitel, nii et parim viis õpetada oma last raha säästmiseks on raha säästmine. Sul on oma rahakott, mida te regulaarselt kasutate. Kui olete oste tegemas, näidake oma lastele, kuidas eristada erinevaid hindu ja selgitage, miks ühe objekti ostmine on parem kui teine.

   Korrake sõnumit, et iga kord, kui teile palka makstakse, siis säästate osa sellest rahast, et aidata valmistuda tulevikuks.

   Alustage vestlust raha teemal
   Üks tähtsamaid asju, mida saate teha, on alustada vestlust raha ja säästmise tähtsuse kohta. Raha ei pea olema hirmutav ega tabu. Kasutage finantsalaseid arutelusid õpetatavate hetkedena. Süütud küsimusele, nagu „Kas me oleme rikkad?”, Saab vastata nii, et see rõhutab perekonna väärtusi, nagu raske töö ja vastutustundlikud kulutused.

   Arutage ka erinevusi vajaduste ja soovide vahel ja rääkige oma lastele, et olete alati avatud raha ja uute säästmisviiside kohta. Küsi neilt, mida nad tahavad säästa. Küsi neilt, kuidas nad tahavad, et tulevik välja näeks.