Karin Olav

  Navigatsioon

  Hiliseimad kommentaarid

  Kommentaare pole

  • Ajaveebid
  • Karin Olav
  • Mõned nõuanded, mida lastele koolides ei õpetata

  Mõned nõuanded, mida lastele koolides ei õpetata

   Karin Olav
   Karin Olav poolt

   Me teame, et kooli seinte vahel saab ainult nii palju õpetada. Vanema vastutus on õpetada eluteadmisi peale akadeemiliste nõuete. Kuid arvestades, kui vähe ma pean teadma elementide perioodilist tabelit ja kui palju ma pean teadma maksudest, tunnen, et tasakaal võiks olla veidi parem. Enamik minu kolledži eeltingimuste klassidest olid keskkoolis õpetatud, kuid keegi ei küsinud, kas ma tean, kuidas oma emotsioone mõista ja hallata enne, kui pean reaalsesse maailma minema. Keegi ei õpetanud mulle õppelaenu kohta ja mis kohustust see tähendab. Samuti ei räägitud meile kasiinodest ja nende mõjust inimesele ja kuidas erinevad kasiinod hakkavad meelitama heade pakkumistega nende juurde mängima.

    

   Siin on mõned eluteadmised, mida lapsed tavaliselt koolis ei õpi, ja siiski peavad nad kindlasti teadma:

   1. Põhiline finantsjuhtimine

   Ma ei räägi aktsiatest ja portfellidest (aga, hästi, need ka), ma lihtsalt mõtlen väga lihtsat, väga vajalikku eelarvestamise ja leibkondade finantsotsuste tegemise kunsti. See on üks valdkond, kus lapsed võiksid kasutada mõningaid eksperdijuhiseid, arvestades, et enamik vanemaid ei õpetatud korralikult ise.

   2. Krediidi- ja õppelaenu mõistmine

   Ainuüksi intressimäärade klass oleks päästnud mind mõnest rahalistest vigadest.

   3. Suhte nõustamine

   Me võtame klassi ja testi enne juhiloa saamist. Me võtame isand teab, kui palju eksameid enne kolledži sattumist. Enne lapse saamist pakume isegi erinevaid lastekasvatuse / sünnitus- / rinnaga toitmise klasse. Ja ometi võiksin jalutada lihtsa registreerimisega kohtumaja ja mõningaid vaheldumisi rõngad ja kutsuda seda abieluks. Kuidas saab midagi nii keerulist ja tähtsat - midagi, mis mõjutab kõike meie raha eest meie tervisele kuni meie õnne poole - on koolituse või juhiste puudumine?

   See on veel üks asi, mida teoreetiliselt kodus õppida, välja arvatud, kui paljud lapsed suhtuvad eeskujulikku suhtlusmudelitesse, sest nende vanematel oli eeskujulik rollimudel, sest seal ei ole suhted kõige paremas korras.

   4. Isiklikud suhtlemisoskused

   Lapsed sünnivad vaikiva suhtlemise (tekstisõnumite saatmine, e-postimine, sõnumite saatmine jne) maailma, mistõttu nende isiklik suhtlemisoskus - kuidas teiste inimestega suhelda ja nendega suhelda - võib olla vajalik. Arvestades meie võimet tõhusalt suhelda, mõjutab see iga elu aspekti, on üllatav, kui vähe tähelepanu see koolis saab.

   5. Läbirääkimiste õigus

   Kui meil ei olnud arusaamist, et liituda arutelu meeskonnaga, ei ole me ilmselt kunagi õppinud läbirääkimiste kunsti - midagi, mida kõik täiskasvanud vajavad mingil hetkel, kas läbirääkimised ülemuse, panga või abikaasaga.