Rahvusvaheline kogemus

 • Lennuta õpilased USAsse!

  Lennuta õpilased USAsse!

  11. September 2018
  American Councils for International Education kutsub Eesti noori kandideerima stipendiumile, mis pakub 9. ja 10. klassi noortele võimalust minna vahetusaastale USAsse ilma omapoolse kapitalita.
 • Eesti haridus on OECD riikide võrdluses üks kättesaadavamaid ja õiglasemaid

  Eesti haridus on OECD riikide võrdluses üks kättesaadavamaid ja õiglasemaid

  11. September 2018
  Vastavaldatud OECD haridusstatistika kogumik Education at a Glance 2018 toob esile, et Eestis on alus- ja põhihariduse saamise võimalused teiste riikidega võrreldes väga õiglased. Seda eriti lasteaia puhul, kus käimine ei sõltu erinevalt suurest osast OECD riikidest lapsevanema haridustasemest.
 • Projekt "Programmeeri oma tulevikku" tõi programmeerimise ainetundidesse

  Projekt "Programmeeri oma tulevikku" tõi programmeerimise ainetundidesse

  11. September 2018
  Martna Põhikool osales kaks aastat kestnud rahvusvahelises Erasmus+ projektis "Programme your future" – „Programmeeri oma tulevikku“. Projekt tõi elevust õppetöösse, leiti sõpru-programmeerimishuvilisi Poolast, Soomest ja Hispaaniast.
 • Euroopa keeltepäev 26. septembril

  Euroopa keeltepäev 26. septembril

  10. September 2018
  Euroopa Komisjoni esindus Eestis kutsub tähistama Euroopa keeltepäeva ja pakub selleks mitu huvitavat ja teadmisi avardavat võimalust.
 •  

  Täna avati Tallinna Euroopa Kooli uus hoone

  04. September 2018
  Täna avati Tallinna Euroopa Kooli uus hoone, kus on varasemast ligi 400 õppekohta enam. Uue hoone avamisega juhatati sisse ka kooli uus õppeaasta.
 • Euroopa Komisjon kuulutab välja iga-aastase koolide tõlkevõistluse

  Euroopa Komisjon kuulutab välja iga-aastase koolide tõlkevõistluse

  03. September 2018
  Euroopa Komisjoni kirjaliku tõlke peadirektoraat kutsub õpilasi kogu Euroopast panema oma tõlkeoskusi proovile noorte tõlkijate võistlusel „Juvenes Translatores“, mis leiab aset juba 12. korda.
 • Noore õpetlase stipendium anti tänavu 20 noorele

  Noore õpetlase stipendium anti tänavu 20 noorele

  15. August 2018
  Eraettevõtjate, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Sihtasutuse Archimedes koostöös loodud stipendiumiprogramm toetab Eestist pärit andekaid keskkoolilõpetajaid bakalaureusekraadi omandamisel ametlikult tunnustatud väliskõrgkoolides.
 • Kutsume põhikooli- ja gümnaasiumiõpetajaid rahvusvahelistele eTwinningu seminaridele!

  Kutsume põhikooli- ja gümnaasiumiõpetajaid rahvusvahelistele eTwinningu seminaridele!

  13. August 2018
  Tahad algaval õppeaastal oma õpilasi uute põnevate projektidega üllatada? Kutsume põhikooli- ja gümnaasiumiõpetajaid rahvusvahelistele eTwinningu seminaridele, kust saab hulgaliselt kasulikke ideid ka enda klassiruumi. Osalustaotlusi ootame hiljemalt 5. septembriks.
 • Mailis Reps: soomlastelt on alati õppida

  Mailis Reps: soomlastelt on alati õppida

  13. August 2018
  Haridus- ja teadusminister Mailis Reps kohtub kolmapäevani kestva õppevisiidi käigus koos ministeeriumi juhtkonnaga Soome haridus- ja kultuuriministri Sanna Grahn-Laasoneniga ja külastab hariduskeskusi Espoos, Tamperes ja Hämeenlinnas.
 • Eesti õpilane osaleb esmakordselt rahvusvahelisel teadusmessil Hiinas

  Eesti õpilane osaleb esmakordselt rahvusvahelisel teadusmessil Hiinas

  13. August 2018
  Tartu kooliõpilane Joosep Kaimre osaleb oma teadustööga 14.-20. augustil Hiinas Chongqing’is toimuval rahvusvahelisel õpilaste teadusmessil CASTIC. Tänavune CASTIC on 33. ning sellest võtavad osa 40 riigi noored teadlased.