Selgunud on „Täna samm, homme teine“ finalistid


Avaldaja:Merje Pors24. Mai 2012

Tiigrihüppe haridusportaali Koolielu toimetusel on rõõm teatada, et selgunud on e-õppematerjalide konkursi „Täna samm, homme teine“ finalistid.

Et innustada õpetajaid oma loodud materjale avaldama ja jagama, korraldab Tiigrihüppe Sihtasutus kolmandat korda konkurssi ”Täna samm, homme teine”. Õppematerjalide konkurss kestab terve õppeaasta, töid saab esitada kaheks erinevaks tähtajaks: 1. detsembriks 2011 ja 1. maiks 2012. Pärast mõlemat tähtaega valitakse laekunud tööde hulgast parimad, mis võistlevad edasi konkursi lõppvoorus.


1.maiks laekus konkursile 25 õppematerjali, mida võib pidada heaks tulemuseks. "Tore, et konkursi käigus valmis hulk häid õppematerjale ja nii erinevate ainete jaoks," kommenteeris žürii liige Mari Tõnisson. Õpetajatel on palju häid ideid, samas vahel jääb vajaka koostööst haridustehnoloogiga, kes aitaks kvaliteedinõuetele ja autoriõigustele vastamise osas, lisas ta.

Žürii otsustas, et teise vooru pääsevad järgmised tööd (tähestikulises järjekorras):

Žürii märkis, et tegemist on väga vajaliku ja hästi loodud materjaliga. 

Hindajate sõnul pakub materjal hea võimaluse teemade harjutamiseks arvutit kasutades. "Tore, et lisaks drillimisele ja harjutamisele on mõtlemist, nuputamist, mänge ja puslesid! Ka on leitud häid võimalusi geomeetria teema käsitlemiseks," märkis žürii liige Kristi Rahn.

Žürii liige Mari Tõnisson leidis, et tegemist on tehniliselt väga tugeva tööga, mis on uudne ja motiveeriv.

"Väga hästi koostatud ja hea materjal kunstiõpetajale ja miks mitte ka õpilasele uute ideede saamiseks kunstiõpetuse erinevatest tehnikatest ja lisatud juhendid/metoodika nende kasutamiseks. Ideed originaalsed!" iseloomustas žürii liige Helle Saue õppematerjali.

Hindajad märkisid, et tegemist on hästi vormistatud ja toreda kujundusega tööga, mis annab hea ülevaate näitemängude rakendamisest algklasside õppetöös.

  • Marina Kurvits ja Maie Tibar (Tallinna Tehnikagümnaasium) tööga „Valgustus“ 

Materjal on kokku pandud aktuaalsel teemal ning nagu žürii leidis, on teostus esiletõstmist väärt.


Toimetus võtab edasipääsejatega ühendust. „Täna samm, homme teine“ žüriis osalesid Koolielu aineeksperdid ja kogenud õpetajad Laine Aluoja, Mari Tõnisson, Natalja Sinjukina, Kristi Rahn, Helle Saue, Veikko Kõrv, Raili Kaubi, Evi Tarro, Aimi Jõesalu, Jaanika Rändla, Tiia Niggulis, Ülle Luisk, Eva Palk ja Tiigrihüppe Sihtasutuse haridustehnoloog Ingrid Maadvere. Täname kõiki õpetajaid, kes oma töö esitasid!

Kokku osaleb konkursi finaalis 9 tööd, 1. detsembril esitatud töödest pääsesid edasi Maidu Varik, Margus Sõmer ja Merlin Kirbits.


Edasi saavad tööde autorid oma töid vastavalt žürii antud nõuannetele arendada ja esitada selle uuesti 3. septembriks 2012. Oktoobriks valime teise vooru saanud tööde seast välja kolm parimat, kes saavad preemiad. Kolmandat kohta autasustatakse 320 euroga, teist kohta 640 euroga ja esimest kohta 1283 euroga.

Loe lisaks:

Haridus- ja Noorteamet