Liitu inGenious projektiga!


Avaldaja:Madli-Maria Naulainen05. Juuli 2012

Liitu inGenious uue piloodiga, mis algab septembris 2012. Projekt otsib motiveeritud teadusainete ja matemaatika õpetajaid, kes tahaksid panustada kooli ja tööstuse vahelisse koostöösse ning tööstuse initsiatiivide rakendamisest klassiruumis. Õpetaja-koordinaatorite ülesandeks on koostöö korraldamine, vaatlemine ning aruandlus inGenious õpetajate töö kohta oma riigis.

Peale huvipakkuvat esimest aastat, valmistub inGenious algatama oma teise aasta tegevusi. Uus piloot-projekt algab septembris 2012 ning selle raames otsitakse dünaamilisi, motiveeritud ning loovaid õpetajaid, kes on valmis oma õpilastega rakendama tööstuse poolt tulevaid algatusi ning tahavad aidata kirjeldada ja mõista kooli ja tööstuse vahelisi koostöö väljakutseid. Samuti otsitakse õpetaja-koordinaatoreid, kes teevad koostööd keskusega kogu protsessi vältel ning abistavad ja toetavad oma riigi õpetajaid.

Projekti raames tegutseb kokku 17 rahvuslikku gruppi, mis koosnevad kümnest õpetajast, keda juhib üks õpetajast koordinaator: Austria, Tšehhi, Horvaatia, Taani, Saksamaa, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Itaalia, Iisrael, Holland, Portugal, Slovakkia, Hispaania, Rootsi, Suurbritannia ja Türgi. Õpetajad teistest Euroopa Liidu riikidest, keda ülal nimetatud riikide hulgas loetletud pole, moodustavad inGeniuouse alla eraldi EL'i grupi.

InGenious õpetajad ja õpetaja-koordinaatorid võivad taotleda osalemist ühes 25st inGenious töötoast (igas 25 osalejat) või inGenious Akadeemias (75 osalejat). Kõik projektis osalenud õpetajad kutsutakse osalema ka pilootkoolide aastakoosolekule kooliaasta lõpus (eeldatavasti leiab see aset 2013 aasta augustis), lennu ja majutuskulud kaetakse projekti rahadest.

Kui oled huvitatud saamaks dünaamilise rahvusvahelise õpetajate meeskonna liikmeks, katsetama tööstuse initsiatiive ja osamela veebikoosolekutel ning online vestlustel eskpertidega üle kogu maailma, siis ühinege projektiga. Taotlusevormid nii inGenious piloot-õpetajate kui õpetaja-koordinaatorite kohale on kättesaadavad inGenious veebilehel. Ametliku teadaannet saab vaadata lähemalt siit

Refereeritud: Scientix, inGenious koduleht
Samal teemal: Osale projektis Ingeniuous

 

Haridus- ja Noorteamet