Õpilasfirma Student Network esines Euroopas väärikalt


Avaldaja:Madli Leikop25. Juuli 2012

Eesti õpilasfirma Student Network esines 19.- 22. juulini Bukarestis toimunud Euroopa õpilasfirmade võistlusel silmapaistvalt. Õpilasfirma koosseisus Joan Kangro, Silver Vapper, Martin Tammvee, Geithy Sepp ja Anete Advelk pakub põhikooli õpilastele õpiabi ning eakatele arvutiabi. Noored esinesid väga hästi võistluse kõigil etappidel.

Nad jäid silma oma heade müügioskuste ning särava esinemisega. Silver Vapper pälvis JA-YE Euroopa vilistlasorganisatsiooni noorte juhtide auhinna ja on kutsutud oktoobris Brüsselisse töövarjuks.

Võistluse võitis 31 Euroopa riigi parimate õpilasfirmade konkurentsis Iirimaa õpilasfirma Sign4life, kelle tooteks oli mobiiltelefoni rakendus, mis kergendab kurtidega suhtlemist. Rakendus on müügil Google’i androidi turul. Teise koha pälvis Israeli firma Mamabaker, kelle tooteks oli taignarull, mille sisse saab panna jahu, et seda siis mugavalt taigna rullimisel kasutada. Kolmanda koha vääriliseks pidas žürii Slovakkia õpilasfirmat Aim, kes müüs ja turundas acai ja goji marjadega tervislikke šokolaade.

Rahvusvaheline žürii hindas õpilasfirmade meeskonnatööd, probleemilahendusoskusi, eesmärkide püstitamist, juhtimist, finantsarvestust, personalitööd, tootearendust, kliendikeskust, turundust ja müüki ning finantstulemusi. Samuti hinnati noorte ärioskuste arengut õpilasfirma tegevuse protsessis.

„Vaatamata sellele, et hindamiskomisjoni otsusega kolmele auhinnalisele kohale ei tuldud, võib kindlalt väita, et seekordne Eesti esindus oli meeskonnana ja ettevalmistuselt üks tugevaimatest, kes Eestist Euroopa võistlustel on käinud. Konkurents on muutunud pingsamaks ja omajagu on igas võistluses ka õnne,“ kommenteeris võistlustulemust JA Eesti direktor Epp Vodja. „Tugevaimate seas olime kindlasti ja esindasime Eestit hästi.“

Anete Advelk, firma turundusjuht väljendas oma tundeid vahetult pärast võistlust järgmiselt: „Euroopa õpilasfirmade võistlus andis hea kogemuse eluks, et isegi kui sa väga pingutad, siis keegi on ikka parem.“ Finantsjuht Silver Vapper sekundeeris: „Kokkuvõttes jäime väga rahule, sest andsime endast kõik võimaliku ja hoidsime Eesti lippu kõrgel. Kogu Euroopa üritus ja sellele eelnev aasta on olnud unustamatu elamus.“

Õpilasfirma on Tallinna 21.koolist ja neid juhendas Riin Saar.

Õpilasfirma Student Network osavõttu Euroopa võistlustest toetasid haridus- ja teadusministeerium, EAS ning Ernst ja Young. Võitjameeskonna rõivastas Euroopa võistluseks esinduslikuks ja moodsaks Baltika Kvartalis asuv Baltika brändide esinduskauplus Moetänav. Õpilasfirmade programmi toetavad Swedbank ja EAS.

Allikas: BNS

Fotol hetk õpilasfirmade laada avamisest Tallinnas Kristiine keskuses kevadel 2012. Autor Kaire Jõe.

 

Haridus- ja Noorteamet