Grafiti, piknik ja pidu – nii algab uus õppeaasta Tartu Loodusmajas


Avaldaja:Madli Leikop31. August 2012

Esmaspäeval, 3. septembril kell 16 avab Tartu Loodusmaja piduliku piknikuga haridus- ja teadusministeeriumi ees pargis oma uue õppeaasta.

Pikniku käigus harutatakse puudelt maha rõõmsavärviline kudumisgrafiti, mis püstitati sinna kevadel, keskkonnahariduse keskuse 10. sünnipäeva puhuks. Kudumisgrafiti jätkab oma uut elu kaltsuvaibana uues loodusmajas, mis valmib järgmisel aastal.

Loodusmaja õpilasi ja lapsevanemaid tuleb tervitama linnapea Urmas Kruuse. Samuti osalevad Maarja küla juhataja Ly Mikheim ja 3 elanikku, kes hakkavad kudumisgrafiti lõngast vaipa kuduma.

„See aasta tuleb meile teisiti,“ lubab huvikooli Tartu Loodusmaja uus direktor Signe Söömer. „Väikesed inimesed alles avastavad maailma ning looduse süvaõppega huviringide kõrval pakume kõigile 4.-6. klassi lastele võimalust oma nina loodusesse toppida ja uudishimu rahuldada uues silmaringi huviringis.“

Algav õppeaasta on juba 59. looduse huvihariduse aasta Tartus. Äsja pandi nurgakivi uuele loodusmajale ning järgmine aasta võetaksegi vastu juba uues majas aadressil Lille 10.

Allikas: Tartu Loodusmaja pressiteade