Kutsume osalema õppematerjalide konkursil "Täna samm, homme teine"


Avaldaja:Merje Pors03. September 2012

Et innustada õpetajaid oma loodud materjale avaldama ja jagama, korraldab Tiigrihüppe Sihtasutus neljandat korda konkursi ”Täna samm, homme teine”.

2011/2012 õppeaastal võitis konkursi Paikuse põhikooli õpetaja Anne Kalmus tööga "Matemaatika veebivihik 2. klassile", 2010/2011 õppeaastal Gustav Adolfi gümnaasiumi õpetaja Ly Tammeriku töö "Minu esimesed sammud plokkflöödiga" ja 2009/2010 õppeaastal Loo keskkooli õpetaja Allar-Reinhold Veelmaa tööga „9. klassi matemaatikakursuse kordamine SMART tahvli abil“.

Tänavu korraldame konkursi ühe tähtajaga - 25. veebruar 2013. Pärast seda selgitavad Koolielu aineeksperdid ja haridustehnoloog välja kuni kümme parimat tööd. Nende tööde autoritega sõlmitakse litsentsilepingud, millega kaasnevalt autoreid ka tasustatakse. Kõik parimate tööde autorid saavad žüriilt ettepanekuid, mida töös paremaks teha, millele veel rõhku pöörata. Seejärel saavad kuni kümne parima töö autorid veel kuu aega oma töö täiendamiseks ja parendamiseks. Lõpuks vaatab täiendatud tööd üle haridustehnoloogidest koosnev žürii ning maikuu lõpuks on meil esikolmik teada.

Konkursi tingimused
1. Konkursi viib läbi Tiigrihüppe Sihtasutus.

2. Konkursile oodatakse veebipõhiseid tervikmaterjale - silmas pidades uue õppekava rakendamist, mis vastavad Koolielu portaalis avaldatud õppematerjalide kvaliteedinõuetele. Õppematerjal ei ole saanud varem rahastust mõnelt teiselt organisatsioonilt. Materjal võib olla näiteks testikogu, veebis loodud teemalehekülg, animatsioon jne. NB! Töö peab vastama autoriõigustele.

3. Konkursile võib esitada nii individuaalselt kui ka meeskonnatööna valminud õppematerjale. Konkursist ei või osa võtta Koolielu ainemoderaatorid.

4. Konkursi tähtaeg on 25. veebruar 2013 (ankeet täida siin). Ühte ja sama tööd või selle edasiarendust võib Tiigrihüppe Sihtasutuse konkurssidele esitada ainult ühel korral.

5. Pärast esitamistähtaega valib žürii kõikide laekunud tööde hulgast välja kuni kümme parimat õppematerjali.

6. Kõikide välja valitud õppematerjalide autoritega sõlmib Tiigrihüppe Sihtasutus litsentsilepingu.

7. Konkursile esitatav töö peab vastama Creative Commons litsentsi Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 (Autorile viitamine-Mitteäriline eesmärk-Jagamine samadel tingimustel) tingimustele.

8. Kõik välja valitud õppematerjalid jätkavad võistlemist konkursi teises voorus.

9. Kõikide teise vooru pääsenud õppematerjalide hulgast valitakse välja kolm parimat. Kolmandat kohta autasustatakse 320 euroga, teist kohta 640 euroga ja esimest kohta 1280 euroga.

11. Kõik ära märgitud õppematerjalid avaldatakse Koolielu portaalis.

12. Konkursil osalemiseks tuleb õppematerjal sisestada Koolielu portaali (vt õppematerjali sisestamise juhend) ning täita osalemisankeet. Töö sisestamisel tuleb märkida võtmesõnaks „Täna samm“ ja teha sisestusankeedil linnuke konkursitöö ette.

Samal teemal:Haridus- ja Noorteamet