Seitse põhjust LibreOffice'i kontoritarkvara eelistamiseks


Avaldaja:Madli-Maria Naulainen07. September 2012 Kommentaarid (5)

Paljude koolide eelarve on kitsas, raha tuleb kokku hoida igalt poolt. Kas teie kool kasutab tasulist või tasuta kontoritarkvara? Kuidas on õpilastega kodudes?

LibreOffice on tasuta allalaetav kontoritarkvara pakett ja seda võib paigaldada nii paljudesse erinevatesse arvutitesse kui soovid. Tasuta hind ja litsents aga ei tähenda kuigi palju, kui tarkvara ei vasta sinu vajadustele. Õnneks ei ole see LibreOffice’i ja tema eelkäija OpenOffice’i puhul mureks.

Kui te ei aja taga just mingit kindlat funktsiooni, siis ei olegi põhjust muretsemiseks, sest igal programmil on oma plussid ja miinused. Kui keskenduda jõudlusele ja välimusele toob Bruce Byfield, ajakirjanik ning tarkvara arendaja, välja seitse põhjust, miks valida LibreOffice. Ja nende põhjal ei ole LibreOffice’i kasutamine vaid põhimõtte või hinna küsimus.

 • Klassikalised menüüd. LibreOffice on jäänud kindlaks klassikalistele menüüdele ja välimusele. Kui see sulle meeldib, aga samas sooviksid, et sinu kontoritarkvara funktsionaalsus ajaga kaasas käiks, siis on LibreOffice üks võimalik valik.
 • Ühine programmikood ja välimus. LibreOffice ei ole mitte komplekt eraldiseisvaid programme, vaid disanitud ja arendatud ühise paketina, mis tähendab, et ka programmikoodi on erinevate rakenduste puhul võimalikult palju jagatud, mis omakorda tähendab kettamahu ja mitme erineva kontoritarkvara korraga käivitamisel jõudluse kokkuhoidu.
 • Põhjalikud võimalused dokumendi disaini ja lehekülje paigutuse muutmiseks. LibreOffice lubab dokumendi disaini kohandada väga põhjalikult. Kui disain ja paigutus salvestada dokumendi põhjaks, siis on see väga võimas tööriist.
 • Regulaarsed versiooniuuendused iga kuue kuu järel. Kuigi nii lühikese aja järel ei tule kardinaalseid muudatusi, tagab selline kiire arendustsükkel siiski programmi pideva arengu ja võimaluse vajadustele kiiremini reageerida. Lisaks on LibreOffice uued versioonid tagasiühilduvad, mis tähendab, et varasemate versioonidega loodud dokumendid püsivad muutumatutena. Ning loomulikult on versiooniuuendused tasuta.

 • Navigeeritavus dokumendi sees. LibreOffice’le on sisse ehitatud navigaator, mis laseb sul liikuda pealkirjade, piltide, tabelite, viidete ja muude märgitud elementide vahel. Väga suure dokumendi puhul on see oluline funktsioon, mida lihtne otsing asendada ei suuda.
 • Stiilide valik ja võimalused automatiseerimiseks. Lisaks tavapärastele kirja- ja lõigustiilidele on LibreOfficega kaasas stiilid lehekülje paigutuse, nimekirjade ja raamide jaoks. See aitab automatiseerida sisukorra või nimekirjade tekitamist.
 • Stabiilsus. Mida suurem on dokument, seda olulisem on LibreOffice eelis selles punktis. Takistuseks võib saada hoopis süsteemi enda mälumaht, mitte programmi stabiilsus.

Refereeritud: World Label

  • Katrin K
   Katrin K

   Tere! Just eelnimetet põhjustel on meiegi koolis kasutusel LibreOffice. Programm on olemas, kuid kasutajaid tuleb veel koolitada :)

   • Kandela Õun
    Kandela Õun

    Mina tulin õppima selle pärast, et minu üliõpilased kasutavad seda :)

    • Jana Liiving
     Jana Liiving

     Veidi peab end ikka harima

     • Kalev Avi
      Kalev Avi

      Olen LibreOffice'st vaid kuulnud, kasutanud mitte. Koolis on kasutusel hetkel siiski MS Office. Loodan selles valdkonnas targemaks saada ja loomulikult seda õppetöös (hiljem) kasutada.

      • Jüri Mäemat
       Jüri Mäemat

       Tõotab väga põnevat õppimist! Iga uus tahab harjumist!

      Haridus- ja Noorteamet