Väärtuskasvatus vanasõnade abil


Avaldaja:Merje Pors25. Jaanuar 2013

Tänavune aasta on Eestis kuulutatud kultuuripärandi aastaks. Kultuuripärandi tõstab au sisse ka uus lasteaedadele ja algkoolidele mõeldud tarkuste hoidise metoodika, mille sisuks on väärtuskasvatus eesti vanasõnade ja rahvapärimuse abil.

Lasteaiaõpetajad on eesti vanasõnu, rahvajutte ja laule, liisusalme, mõistatusi ning rahvakombestikku õppe-kasvatustöös ikka ja alati kasutanud, kirjutab Merike Mitt Õpetajate Lehes. Tarkuste hoidise raamat, mis ilmus õppeaasta alguses, on üdini praktilise abimehena nagu üks suur ideede laegas, mille kaante vahel on koos Eesti lasteaedade parimad praktikad. Metoodiline komplekt sisaldab raamatule lisaks n-ö hoidisepurki, millesse pole „hoidistatud” seekord mitte moos või köögiviljad, vaid meie esivanemate igipõlised tarkused.

Igal esmaspäeval võtavad lapsed koos õpetajaga tarkuste hoidise purgist ühe värvilise rulli, millele kirjutatud tarkuseteraga seotakse nädala jooksul kogu tegevus – jutud, laulud, mängud toas ja õues, arutelud. Pikemalt loe juba Õpetajate Lehest.

Samal teemal