Soome huvitub TÜ pedagoogilise praktika uuendustest


Avaldaja:Merje Pors06. Juuni 2013

Soome harjutuskoolide juhtide 12-liikmeline delegatsioon väisas kolmapäeval Tartu Ülikooli (TÜ), et tutvuda TÜ pedagoogilise praktika uuendustega.

TÜ pedagogicumi juhataja Margus Pedaste sõnul on Soomes harjutuskoolid toetanud pikka aega õpetajakoolitust, ent edasisteks arenguteks otsitakse paremaid lahendusi ja eeskujusid, mistõttu tullaksegi uusi ideid omandama ka TÜsse.

TÜ õpetajahariduse valdkonna teadlased-õppejõud on mitmel korral külastanud Soome harjutuskoole, õppinud tundma sealset ja ka teiste riikide süsteeme ning koostöös koolidega arendanud senisest oluliselt praktikarikkamaks kõik TÜ õpetajahariduse õppekavad ning töötanud välja innovatsioonikoolide võrgustiku kontseptsiooni.

Kevadel valis TÜ oma partneriks 23 innovatsioonikooli, mis pakuvad õpetajakoolituse üliõpilastele mitmekülgset ettevalmistust, võimaldades jaotada pedagoogilise praktika kutseõpingute ajale ning kaasates praktika juhendajaid õpetajakoolituse arendamisse senisest enam. „Lisaks järjepideva pedagoogilise praktika läbiviimisele on innovatsioonikoolidel tähtis roll ka teadus- ja arenduskoostöös, millest tulenevalt on Eesti innovatsioonikoolidel võimalus astuda samm Soome süsteemist kaugemale, sest Soome süsteem keskendub eelkõige ikkagi praktikale,“ sõnas Pedaste.
Allikas: BNS

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet