Valga saab riigigümnaasiumi hiljemalt 2016. aastal


Avaldaja:Merje Pors29. November 2013

Täna kirjutasid haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo ja Valga linnapea Kalev Härk Valga gümnaasiumis alla kokkuleppele, mille kohaselt alustab riigigümnaasium Valgas tegevust hiljemalt 1. septembril 2016.

Kokkulepe lähtub Valga linna koolivõrgu ümberkorraldamise kavast ning riigi ja linna soovist tagada Valga linna ja maakonna õpilastele kaasaegne õpikeskkond valikuterohke gümnaasiumihariduse omandamiseks, märgib haridus- ja teadusministeerium oma pressiteates.
 
Minister Jaak Aaviksoo sõnul sündiski riigigümnaasiumide idee arusaamisest, et riigil lasub kohustus tagada ligipääs konkurentsivõimelisele gümnaasiumiharidusele igas maakonnas. „Kuigi näiliselt katab praegune gümnaasiumivõrk kõiki linnu-valdu, on tasapisi maad võtnud tunne, et hea gümnaasiumihariduse saab ikkagi ainult Tartus ja Tallinnas, vahest ka Pärnus või Narvas. Seda vaatamata enam kui 200 gümnaasiumiastme olemasolule rohkem kui pooltes linnades-valdades. On pea paratamatu, et enamik neist ei suuda pikemas perspektiivis tagada vajalikku kvaliteeti ega valikuid ning on kohaliku patriotismi pantvangis,“ lisas ta.
 
Gümnaasiumihoone rekonstrueerimiseks plaanitakse toetust küsida Euroopa Liidu struktuurifondidest, haridus- ja teadusministeerium võtab enda kanda hoone projekteerimise kulud. Lisaks Valga gümnaasiumile saab uuendatavat õppehoonet kasutada ka tänane Valga kaugõppegümnaasium ning teavitamis- ja nõustamiskeskus, karjäärinõustamiskeskus jt.
 
Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse kohaselt on aastaks 2020 igas maakonnas vähemalt üks riigigümnaasium.

Samal teemal: