Loodushelid tervest maailmast


Avaldaja:Merje Pors27. Jaanuar 2014

Nature Sound Map pakub suurepärast võimalust avastada loodushelide maailma. Leida võib nii konkreetsete loomade/lindude hääli kui ka salvestusi erinevatest looduskeskkondadest: džunglist, rabast, ookeanist, jõest jne.

Eesti on esindatud mitme loodusheliga, mille on salvestanud Veljo Runnel. Näiteks saab kuulda kurgesid Matsalu rahvuspargis ja - nagu salvestaja ise ütleb- "sääskede paradiisi" Ahtme kandis. Alam-Pedja looduskaitsealal on Runnel kinni püüdnud ka hundi ulgumise.

Nature Sound Map on hõlpsasti kasutatav loodusainetes. Kaarti saab suurendada ja jõuda siis just selle piirkonnani, mille looduhelid kasutajat kõige enam huvitavad. Iga heli juures on kirjas salvestaja, asukoht, elupaik ja kommentaar. Tutvu kindlasti ka Eesti portaaliga "Kõrv loodusesse", kus saab kuulata erivate loomarühmade esindajate tekitatud hääli - linnulaulu, ritsikate siristamist, konnade krooksumist jne. Lisaks rühmade ja liikidepõhisele esitusele pakub see leht ka erinevate looduskeskkondade salvestusi, kus korraga võime kuulda mitmete sellele kooslusele iseloomulike liikide hääli.

4652460516_43121f829f_b.jpg

Muu hulgas saab mõlemas portaalis kuulda ka käo häält.

Foto: Flickr, autor Tatiana Bulyonkova, litsents CC-BY-NC-SA 2.0.

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet