Parim robootikakool on Robootika.COM


Avaldaja:Madli Leikop21. Aprill 2014

Parim robootikakool selgitati välja Teaduskeskuses AHHAA toimunud võistlusel "RoboMiku lahing".

19. aprillil kogunesid Tartusse Teaduskeskusesse AHHAA õpilased üle Eesti, et pidada maha suurim koolirobootika võistlus "RoboMiku lahing". Võistlejaid oli 350 ning parima robootikakooli tiitli nimel võeti mõõtu neljas võistlusalas: LEGO sumo, täpsussõit mudellinnas, animatsioon ning joonejärgimine.

Alade koondtulemusena sai robootika Eesti meistri tiitli ja sellega kaasneva rändkarika RRR ehk Reaali Robotistuudio http://robootika.com, kuhu kuuluvad põhikooliõpilased Tallinna erinevatest koolidest.

„Meie poisid olid väga tublid, aga tegelikult olid kõik võistkonnad teinud uskumatult head tööd," ütles RRR-i juhendaja Leivo Sepp. „Meie tiimile tagas edu pühendunud töö, aga ka raamidest väljas mõtlemine.“

Näiteks tõi juhendaja linnaläbimise juures olnud reegli: „Kui robot ei anna teed peateel liikuvale autole ning puudutab seda, loetakse roboti katse lõppenuks.“ Enamik võistkondi ehitas roboti, mis igal juhul peatee ees peatus, et seal sõitvat autot läbi lasta. RRR-i tiim programmeeris oma roboti aga arvestusega, et juhul, kui ristteele jõutakse enne peateel sõitvat autot, seal ei peatutagi – nii nagu toimitakse ka päris liikluses.

RRR saavutas neljal võistlusalal kolm esikohta (joonejärgijas, linnaläbimises ja robotiplatvormile programmeeritud animatsioonis), sumos jäädi pingelise heitluse järel teisele kohale.

RRR saavutas Eesti parima robootikakooli tiitli ka 2012. aastal. Eelmise aasta parimaks robootikakooliks tunnistati Tartu Kivilinna gümnaasiumi robootikaring ning 2011. aastal Narva robootikud.

RoboMiku konkursi eesmärk on äratada reaalteaduslikku ning insenertehnilist huvi üldhariduskoolide õpilaste hulgas.

Võistluse info

Allikas: http://robootika.com kodulehekülg. Foto: Koolielu arhiiv.

IMG_1484.JPG

 

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet