Digipöörde programmi kandideerib 43 kooli üle Eesti


Avaldaja:Merje Pors21. Mai 2014

Samsung Electronics Baltics’i ja Tallinna ülikooli poolt algatatud Eesti kooliuuendusprogrammi Digipööre laekus avaldusi 43 koolist üle Eesti.

Žürii peab kandideerinud koolide seast 28. maiks valima 8 pilootkooli, kes osalevad koolitusprogrammis, mis valmistab koole ette digitulevikuks.

Digipöörde koolitusjuhi Mart Laanpere sõnul laekus avaldusi nii maa- kui linnakoolidest ja kõikidelt õppeastmetelt pea kõigist maakondadest. Digipöörde haridus- ja tehnoloogiaekspertidest koosnevat žüriid ootab raske otsus, sest tänavu saab projektist osa võtta vaid 8 kooli. „Žüriil on nüüd palju tööd, sest häid kandidaate on palju rohkem kui 8,“ kommenteeris Laanpere.

Foto-140429s-114.jpg
Foto Digipöörde koolitusprogrammi avaürituselt. Vasakul Mart Laanpere, paremal Kuressaare gümnaasiumi õppealajuhataja Maidu Varik.

Žürii valib pilootkoolid 28. maiks lähtudes neljast valikukriteeriumist. Arvesse võetakse koolide varasemat kogemust tehnoloogia õppetöösse rakendamisel, programmis osaleva koolimeeskonna pädevust ja varasemat kogemust kooliuuendusprojektide elluviimisel ning kooli poolt esitatud visiooni, kuidas oma kooli õppetöös personaalseid nutiseadmeid laiapõhjaliselt ja süsteemselt rakendada. „Iga kooli meeskonnal võib olla erinev nägemus, kuidas personaalsed nutiseadmed kasutusele võtta. Peamine, et see oleks tehtav ning koolituse jooksul astuksid koolid reaalseid samme oma visiooni teostamiseks,“ ütles Mart Laanpere.

Seitsmeliikmelisse žüriisse kuulub Digipöörde koolitusjuht Mart Laanpere, haridus- ja teadusministeeriumi üldharidusosakonna asejuhataja Pille Liblik, HITSA Innovatsioonikeskuse juhataja Ene Koitla, Lapsevanemate liidu esimees Enn Kirsman, Orissaare gümnaasiumi õpilane ja AndroidÕpiku looja Mikk Kärner, IKT kutsekomisjoni juht, AS BCS juhatuse esimees Ants Sild ning Tartu ülikooli tehnoloogiahariduse professor ja Pedagogicumi direktor Margus Pedaste.

Digipöörde koolitusprogrammi raames õpetatakse pilootkoolide meeskondadele digiinnovatsiooni juhtimist kooli tasandil. Lisaks õpitakse, kuidas ise luua ja rakendada digitaalset õppevara nutiseadmetel, kuidas koostada digiturvalisusega seotud reegleid ning kuidas mõista ja rakendada Eesti hariduspoliitika ootuseid oma kooliuuendusprojekti kontekstis. Pilootkoolid saavad ise otsustada, kas võtavad digipöörde ette ühe kooliastme, ainevaldkonna või õppesuuna raames.  

Koolitusi viivad läbi Tallinna ülikooli informaatika instituudi teadlased digitaristu, õppevara ja meetodite arendamisel kooli enda poolt valitud rakendusmudeli kohaselt. Digipöörde programmis korraldatakse viie kuu jooksul kokku neli koolituspäeva ja kolm veebiseminari pilootkoolide meeskondadele. Koolituspäevad toimuvad nii Tallinna ülikooli haridusinnovatsiooni keskuses kui Samsungi Akadeemias Mektorys.

Kool, kes viib muutuse digitaalse tuleviku suunas läbi kõige edukamalt, saab aasta lõpul auhinnaks 10 000 euro väärtuses Samsungi digiseadmeid.

Rohkem informatsiooni Samsungi algatatud digitulevikuks ettevalmistamise programmi kohta leiad siit.

Samal teemal: