Kooliuuendusprogrammi Digipööre pilootkoolid on valitud


Avaldaja:Madli Leikop28. Mai 2014

Samsung Electronics Baltics´i ja Tallinna ülikooli poolt algatatud Eesti kooliuuendusprogrammis Digipööre osalevad kaheksa pilootkooli on valitud. Konkursile laekus avaldusi 43 koolist üle Eesti.

Digipöörde koolitusprojektis osalevad 2014. aastal:

  • Konguta kool
  • Kuressaare gümnaasium
  • Narva Soldino gümnaasium
  • Tallinna Pelgulinna gümnaasium
  • Põltsamaa ühisgümnaasium
  • Pärnu vanalinna põhikool
  • Türi põhikool
  • Valga vene gümnaasium

Digipöörde pilootkoolid Eesti maakaardil.jpg

Digipöörde koolitusjuhi Mart Laanpere sõnul laekus avaldusi nii maa- kui linnakoolidest ja kõikidelt õppeastmetelt pea kõigist maakondadest.

Žürii valis pilootkoolid lähtudes neljast valikukriteeriumist. Arvesse võeti koolide varasemat kogemust tehnoloogia õppetöösse rakendamisel, programmis osaleva koolimeeskonna pädevust ja varasemat kogemust kooliuuendusprojektide elluviimisel ning kooli poolt esitatud visiooni, kuidas oma kooli õppetöös personaalseid nutiseadmeid laiapõhjaliselt ja süsteemselt rakendada. „Iga kooli meeskonnal võib olla erinev nägemus, kuidas personaalsed nutiseadmed kasutusele võtta. Peamine, et see oleks tehtav ning koolituse jooksul astuksid koolid reaalseid samme oma visiooni teostamiseks,“ ütles Mart Laanpere.

Seitsmeliikmelisse žüriisse kuulub Digipöörde koolitusjuht Mart Laanpere, haridus- ja teadusministeeriumi üldharidusosakonna asejuhataja Pille Liblik, HITSA Innovatsioonikeskuse juhataja Ene Koitla, Lapsevanemate liidu esimees Enn Kirsman, Orissaare gümnaasiumi õpilane ja AndroidÕpiku looja Mikk Kärner, IKT kutsekomisjoni juht, AS BCS juhatuse esimees Ants Sild ning Tartu ülikooli tehnoloogiahariduse professor ja Pedagogicumi direktor Margus Pedaste.

Digipöörde koolitusprogrammi raames õpetatakse pilootkoolide meeskondadele digiinnovatsiooni juhtimist kooli tasandil. Lisaks õpitakse, kuidas ise luua ja rakendada digitaalset õppevara nutiseadmetel, kuidas koostada digiturvalisusega seotud reegleid ning kuidas mõista ja rakendada Eesti hariduspoliitika ootuseid oma kooliuuendusprojekti kontekstis. Pilootkoolid saavad ise otsustada, kas võtavad digipöörde ette ühe kooliastme, ainevaldkonna või õppesuuna raames. 

Koolitusi viivad läbi Tallinna ülikooli informaatika instituudi teadlased digitaristu, õppevara ja meetodite arendamisel kooli enda poolt valitud rakendusmudeli kohaselt. Digipöörde programmis korraldatakse viie kuu jooksul kokku neli koolituspäeva ja kolm veebiseminari pilootkoolide meeskondadele. Koolituspäevad toimuvad nii Tallinna ülikooli haridusinnovatsiooni keskuses kui Samsungi Akadeemias Mektorys.

Kool, kes viib muutuse digitaalse tuleviku suunas läbi kõige edukamalt, saab aasta lõpul auhinnaks 10 000 euro väärtuses Samsungi digiseadmeid.

Rohkem informatsiooni Samsungi algatatud digitulevikuks ettevalmistamise programmi kohta leiab siit.

Foto: Koolielu arhiiv.

Samal teemal: