TLÜs algasid Digipöörde koolitussessioonid


Avaldaja:Merje Pors10. Juuni 2014

Sel nädalal algasid Samsung Electronics Baltics’i ja Tallinna ülikooli algatatud kooliuuendusprogrammi Digipööre esimesed koolitussessioonid.

Kaheksa pilootkooli, kes tänavu Digipöörde teevad, on Konguta kool, Kuressaare gümnaasium, Pelgulinna gümnaasium, Narva Soldino gümnaasium, Põltsamaa ühisgümnaasium, Türi põhikool, Valga vene gümnaasium ja Pärnu vanalinna põhikool.

Digipöörde koolitusjuht Mart Laanpere sõnas, et koolid on Digipöörde suhtes näidanud suurt entusiasmi. „Igal meeskonnal on oma visioon sellest, milline digipööre teha just nende koolis. Kuid me eeldame, et koolituse käigus hakkavad koolid omavahel aktiivselt suhtlema, jagama teadmisi ning ideid – kuna just koostöös peitub Eesti koolide digituleviku edu,“ ütles Laanpere.

„Õpilaste edu tuleviku tööturul sõltub koolide valmisolekust muuta õppeprotsessi vastavalt digitaalse ajastu  nõudmistele ja võimalustele. Selleks aga on vaja, et õpetajad oleksid motiveeritud ja digitaalselt koolitatud ning koolide juhid oleksid avatud muutustele ja tehnoloogiatel põhinevatele uutele õpikäsitustele," märkis Samsungi hariduslahenduste ekspert Stanislav Voronovski. Tema sõnul on koolide meeskonnad muutustele avatud, nende tulevikuvisioonid on kiiduväärt ning nad kõik on valmis selles koolitusprogrammis tublisti panustama oma kooli edendamisse.

Digipööre2.JPG

29. aprillil välja kuulutatud Digipööre on koolide digitulevikuks ettevalmistamise programm, mis on kooskõlas Eesti elukestva õppe strateegiaga. Digipöörde all mõistetakse personaalsete nutiseadmete (tahvel- ja sülearvutite või nutitelefonide) laiapõhjalist ja igapäevast rakendamist õppetöös.

Digipöörde koolitusprogrammi raames õpetatakse pilootkoolide meeskondadele digiinnovatsiooni juhtimist kooli tasandil. Lisaks õpitakse, kuidas ise luua ja rakendada digitaalset õppevara nutiseadmetel, kuidas koostada digiturvalisusega seotud reegleid ning kuidas mõista ja rakendada Eesti hariduspoliitika ootuseid oma kooliuuendusprojekti kontekstis. Pilootkoolid saavad ise otsustada, kas võtavad digipöörde ette ühe kooliastme, ainevaldkonna või õppesuuna raames.  

Koolitusi viivad läbi Tallinna ülikooli informaatika instituudi teadlased. Programmis korraldatakse viie kuu jooksul kokku neli koolituspäeva ja kolm veebiseminari pilootkoolide meeskondadele.
Allikas: Programmi Digipööre pressiteade.

Digipööre.JPG

Digipööre4.JPG

Fotod: Digipöörde esimene koolitussessioon Tallinna ülikoolis (pildistas Annika Haas).

Samal teemal: