Valgas toimub nutikas keelekümbluse konverents


Avaldaja:Laura Vetik08. September 2014

Digipöörde projekti käigus korraldab Valga vene gümnaasium koostöös SA Innove keelekümblusega 12.–13. septembril Otepää vallas Kääriku spordikeskuses õpetajate konverentsi «Nuti keelekümblus», kus töötube viivad läbi ka HITSA koolitajad.

Konverentsi teemaks on, kuidas oleks mõistlikum kasutada uut tehnoloogiat keelekümbluse õpetamisel metoodikas. 

Valga Vene Gümnaasiumi haridustehnoloogi ja projekti „ Nuti keelekümblus" juhi Eva Tšepurko sõnul on konverentsil osalemas erineva tasemega koolid ja lasteasutused, osadel neist on keelekümbluse õpetamise pikaajaline kogemus, mõnel väiksem, kuid selline erinev tase ongi õpetuslik. Kogenud pedagoogid saavad uutele liitujatele jagada häid kogemusi, ning uued liitujad saavad jagada „uusi" nippe näidistundide kaudu. HITSA koolitajad viivad läbi töötoad, kus igaüks saab uusi ideid, kuidas keelekümblusesse kaasata tahvelarvuteid ja nutitehnikat.

"Soovime tõesti digipööret teha mitte ainult oma koolis, vaid ka keelekümbluse e-metoodikas, et muukeelsete perede lapsed saaksid Eestis hästi hakkama," ütles Valga vene gümnaasiumi haridustehnoloog ja projektijuht Eva Tšepurko. "Soovime panna osalejaid huvituma nutitehnoloogia targast kasutamisest keelekümbluse klassides ning lasteaiarühmades. Kutsume piirkondlikke koole koostööd tegema ja ootame selles osalema ka teisi keelekümbluse programmiga liitunud koole ja lasteaedu."

kutse.jpg

Konverentsile registreerumine SIIN.

Tutvu konverentsi kavaga kooli kodulehel.

Allikas: Valga vene gümnaasium, Valgamaalane.

Foto: Valga vene gümnaasium.

Samal teemal:

Keelekümblus tähistab 15. sünnipäeva