Valga abituriendid teevad koolikaaslastele tahvelarvutites õppimiseks rakendusi


Avaldaja:Laura Vetik15. Oktoober 2014

Valga vene gümnaasiumis, mis on üks digitaalse õppe pilootkool, teevad abituriendid nooremate koolikaaslaste jaoks äppe, mille abil saab näiteks matemaatikat õppida.

Mõne aasta eest Eesti kõige innovaatilisemaks õpetajaks hinnatud haridustehnoloog Eva Tšepurko koostab koos kolleegide ja õpilastega Valga vene gümnaasiumis õppematerjale, mida saaks tundides ja kodus kasutada erinevate ainete omandamiseks, vahendab ERR Uudised.

Valga vene gümnaasium sai mõne aasta eest Vaata Maailma projekti kaudu mõne tahvelarvuti ja nutitelefoni, kuid järjest rohkem vanemaid ostavad oma lastele arvuteid ise. Iga nädalaga on nutiseadmeid klassides järjest enam.

"Idee on jätta maha arvutiklassid ja minna üle üks-ühele arvuti kasutamise mudelile. See tähendab, et igal õpilasel on tahvelarvuti, sülearvuti või suur nutitelefon kodust kaasa võetud ja ta kasutab seda oma sisseharjunud moel. Lihtsalt töövahendid on internetis ja õppevahendid on tehtud kättesaadavaks nii, et iga õpilane saab neid oma seadmega kasutada," selgitas Tallinna ülikooli vanemteadur Mart Laanpere.
Loe edasi siit.

Allikas: ERR Uudised.

Samal teemal: