Viljandisse kogunevad koolide teadusteatrite tegijad


Avaldaja:Laura Vetik13. November 2014

14.-15. novembril kogunevad teadushuvilised koolinoored Viljandisse Eesti esimesele koolide teadusteatrite festivalile. Festival toimub Viljandi Gümnaasiumi uues koolihoones.

Festivali idee autori, Viljandi Gümnaasiumi keemiaõpetaja Ave Vitsuti sõnul on Eestis hakanud tekkima koolide teadusteatreid, kuid täpset ülevaadet neist pole.

"Teadusteatrid on just väga hea võimalus noortes äratada aktiivset huvi loodusteaduste vastu, sest seal saab ühendada atraktiivse esinemise, isetegemise, uudishimu ja teadmiste demonstreerimise, mis kõik on  noorele väga vajalikud omadused. Teadusteatrite kaudu saavad õpilased võimaluse ise avastada ja katsetada praktiliselt teadmisi, mis muidu võivad koolitunnis jäädagi teoreetiliseks ja kaugeks," lisas Vitsut.

Teadusteatrite esimesele festivalile on registreerunud 7 meeskonda üle kogu Eesti. Kahe päeva jooksul saab iga osalev teater näidata teistele, mida nad oskavad ja mis on nende tugevaim-põnevaim esinemisnumber.  Festivalil korraldatakse ka töötube õpilastele ja nende juhendajatel, et  üheskoos õppida-uurida, kuidas teadusteatrite etendusi veel huvitavamaks ja teatraalsemaks muuta. Osalejad võtavad ka mõõtu etteantud ainetest improviseeritud teatriülesande lahendamisel.

Allikas: Viljandi Gümnaasium.

Foto: Terje Lepp.

Haridus- ja Noorteamet