Maailma suurim programmeerimisüritus toimub 8.-14. detsembrini


Avaldaja:Tuuli Koitjärv26. November 2014

“The Hour of Code” on ülemaailmne programmeerimist propageeriv üritus, mis kogub populaarsust ja toimub juba mitmendat aastat.

Osalema on oodatud nii algajad kui edasijõudnud, vanusepiiranguid ei ole seatud. Tegemist on suurima õppimisüritusega ajaloos, osalejaid on rohkem kui 180 erinevast riigist. “The Hour of Code” ehk kooditunni sõnumiks on anda igale lapsele võimalus informaatika õppimiseks.

8.-14.detsembrini toimuv nädal “The Hour of Code” ootab üle kümne miljoni osaleja tutvust tegema programmeerimise põhitõdedega. Esimeseks sammuks selle eesmärgi saavutamisel on kooditunnis osalemine. “The Hour of Code” programminädalal on  võimalik osaleda erinevatel kursustel, mis sobivad ja pakuvad põnevust nii algajatele kui ka edasijõudnutele. Abiks on õppevideod, mis on tõlgitud rohkem kui 30 keelde. Kahjuks puudub eestikeelne abimaterjal, kuid videotutvustused on abiks ülesannete lahendamisel. Kooditunni õppematerjalid on kasutatavad lauaarvutites, nutitelefonides, tahvelarvutites, mõned õppematerjalid  ei vaja isegi arvutit. Loodud õppematerjalid tõestavad, et programmeerimine on lihtne ja lõbus. Programmeerimine õpetab lahendama probleeme ning arendab loovust, need on oskused, mis on vajalikud kutsevaliku tegemisel. Arvutiteadus ühendab inimesi erinevatelt elualadelt, ilma arvutiteaduseta pole võimalik näiteks ravida inimesi, uurida maailmaruumi, luua multifilme jne.

Korraldajate soovitusel julgustage õpilasi töötama paarides ja üksteiselt abi küsima. Õpetajapoolne abi võiks olla teisejärguline. Probleemi tekkimisel tuleb säilitada positiivne meel ja lastele tuleb edasi anda sõnum, et üheskoos leitakse igale probleemile lahendus. Kõik osalejad saavad programmi lõpetamise järel välja printida tunnistuse.

“The Hour of Code” programmis osalmiseks on erinevaid võimalusi. Kõik huvilised saavad ülesandeid lahendada individuaalselt, võib korraldada ka ühise tunni oma õpilastele või huvilistele. Klassi kaasamiseks “The Hour of Code” üritusele registreerib õpetaja oma kooli ning loob õpilastele kasutajakontod. See on  tehtud väga mugavaks ning ei nõua lastelt tingimata e-posti aadressi olemasolu. Loodud õppematerjale võivad huvilised kasutada nii enne kui ka pärast “The Hour of Code” toimumist.  

“The Hour of Code” on mitteäriline üritus, mida organiseerib http://code.org, avalik 501c3 organisatsioon. Toetajate hulgas on väga paljud firmad, sealhulgas Microsoft, Apple, Amazon, Boys and Girls Club of America ja The College Board.

2. detsembril kell 16:00 - 17:00 toimub veebiseminar “Programmeerimisest nii võhikule kui eksperdile”, kus “The Hour of Code” üritust põhjalikumalt tutvustame. Samuti tutvustame programmeerimise mängu Run Marco, mis on eestikeelse kasutajatoega ja sobib väga hästi algajatele esimeste sammude tegemiseks selles valdkonnas.

Autorid: Koolielu algõpetuse ainemoderaatorid Tiia Salm ja Tuuli Koitjärv.

Samal teemal: