Gustav Adolfi Gümnaasiumis toimub üleriigiline mälumäng „Uus hõbe“


Avaldaja:Laura Vetik26. Veebruar 2015

Gustav Adolfi Gümnaasium korraldab I üleriigilist gümnaasiumidevahelist mälumängu „Uus hõbe“, mis on pühendatud legendaarsele mälumängurile ja kooli vilistlasele Hardi Tiidusele. Finaalmänge juhib Siim Kallas.

Mälumängu on oodatud osalema 10.-12. klasside õpilastest koosnev neljaliikmeline võistkond igast Eesti gümnaasiumist.

Mälumängu teema on “Antiikkultuur”, küsimused on seotud antiikmütoloogia, -filosoofia, teaduse, tehnika, -kirjanduse, -kunsti, -muusika ja teiste ainevaldkondadega. Küsimused on koostatud eestikeelsetes väljaannetes ilmunud materjalide põhjal. Kuna Hardi Tiidusel oli huvitav hobi - erinevate hümnide tundmine ja esitamine - siis on mälumängu üheks osaks ka erinevate riikide hümnide tundmine.

Mälumäng viiakse läbi klassikalises formaadis, kus oluline rõhk on mängu ilul, küsimuste esitamisel, vastamisel ja kommenteerimisel.

Mälumängu korraldajaks on Gustav Adolfi Gümnaasium koostööpartneritega, finaal ja superfinaal toimub Gustav Adolfi Gümnaasiumi ajaloolises Mederi saalis. Finaalmänge juhib Siim Kallas ning žüriisse kuuluvad Ivo Linna ja Vootele Hansen. Mälumängu superfinaal kantakse üle online’is Vikerraadios ja Postimees+ vahendusel.

Mälumängul on kolm vooru:

  • Veebipõhine eelvoor toimub 10. märtsil kell 10.00 kuni 10.30 Moodle’i keskkonna vahendusel koolides, kes mälumängus osalevad.
  • Finaal ja superfinaal toimuvad 12. aprillil kell 12.00 Gustav Adolfi Gümnaasiumis. Finaalturniirile kutsutakse 19 paremat võistkonda eelvooru tulemuste põhjal. Finaalturniir toimub klassikaliselt vanamoodsas vormis.
  • Superfinaali pääsevad kolm finaalis enim punkte saanud võistkonda.

Võidumeeskond saab auhinnareisi Rooma ja Vatikani, II koht saab reisi Rootsi ning III koht Soome.

Mälumängus osalemiseks saab registreeruda 9. märtsini aadressil: http://bit.ly/uushõbe2015

Vaata lisaks: http://www.gag.ee/uushobe

Samal teemal: