Valga Vene Gümnaasium rõõmustab digiklassi võimaluste üle


Avaldaja:Madli Leikop24. Märts 2015

Valga Vene Gümnaasiumi õpilased ja õpetajad saavad tunde läbi viia digiklassis, kus on õppekohti 25 lapsele: tahvelarvutid, interaktiivne tahvel ja Smart School’i klassiruumi haldamise tarkvara.

Digiklassi sai kool auhinnaks kooliuuendusprogrammi Samsung Digipööre võidu eest.

Eile, digiklassi avamisel, õnnitlesid kooliperet Valga linnapea Kalev Härk, programmi algatanud Samsung Electronics Baltics’i esindaja Martin Sarap, Tallinna Ülikooli rektor Tiit Land ja programmi koolitusjuht Mart Laanpere.

_MG_6842.jpg

Esimese näidis(digi)tunni andis kooli haridustehnoloog Eva Tšepurko, kelle sõnul saavad nende kooli õpilased ja õpetajad kasutada nüüd kõige tänapäevasemaid õppevahendeid.

Eva Tšepurko, kuidas esimene digitund läks? „Aega oli küll vähe, samas aga piisavalt, et külaliste, eriti teiste koolide õpetajate silmad särama panna! Tutvustasin varem tehtud digitundide, näitasin, kuidas Smart School’i klassiruumi haldamise tarkvara abil saab õpetaja kiita õpilast individuaalselt või alustada individuaaltundi, keelata teiste rakenduste kasutamist (Facebooki tunni ajal ei külasta). Õpilased on erinevad ja nende vajadused ka ja just Smart School’i rakenduste abil saab iga õpilane vajalikku tähelepanu. Tegime ka testi.“

_MG_7033.jpg

Eva Tšepurko lisas veel, digiklass annab võimaluse muuta koolitunnid interaktiivsemaks ja huvitavamaks, integreerida õppetöösse ülesannete lahendamist veebis, monitoorida õpilaste tegevusi, samuti parandada koheselt tunnikontrolle ja kontrolltöid. „ Juba homseks (teisipäevaks, 24. märtsiks – toim) panid kolm õpetajat aja kinni. Neljapäeval tulevad juba meile külalised, teema on lahtised tunnid. Niisama seisma klass kindlasti ei jää. Lisaks oma koolile anname võimalusi ka teistele. Õpetaja peab oma silmaga nägema, mis see digiklass on. Sellepärast oleme külalistele avatud, oma klassiga saab tulla ja töötubades osaleda. Meie enda kooliperele on digiklass jälle uus väljakutse, õppida ja olla teistele teenäitajaks.“

_MG_7067.jpg

Valga linnapea Kalev Härk ütles digiklassi avamisel, et Valga Vene Gümnaasiumi koolipere on auhinna välja teeninud suure tööga. „Oleme Valga Vene Gümnaasiumi üle väga uhked, sest nad on inspiratsiooniks ja eeskujuks teistelegi koolidele. Meil on väga hea meel, et Samsung Digipöörde võit ja auhind just Valka tulid. Olen kindel, et vastavatud digiklass on ühtlasi nii põnev kui ka kasulik õppevahend kogu koolile,“ ütles Härk.

_MG_6982.jpg 

Auhinna andis kooli direktorile üle Samsungi esindaja Martin Sarap, kes edastas koolile Samsungi Baltimaade presidendi Taehwan Hwangi õnnitlused. „Programmis osalenud õpetajate talent ja pühendumine näitab selgelt seda, et Eesti õpetajad soovivad ja oskavad uusimat tehnoloogiat kasutada. Samsung Digipööre on lisanud õpetajatele enesekindlust ja tehnoloogia kasutamise oskusi ning programmi võit on toonud teie kooli tehnoloogia, mis on hea õppevahend nii õpilastele kui ka õpetajatele,“ sõnas Sarap.

Programmi Samsung Digipööre koolitusjuht Mart Laanpere ütles videotervituses, et Valga Vene Gümnaasium on suutnud programmis õpitut juba rakendada ning on haaranud Digipöördesse ka lapsevanemad, kohaliku omavalitsuse ning piirkonna teised koolid. „Valga Vene Gümnaasium paistab silma selle poolest, et on entusiasmi ja ettevõtlikkusega nakatanud paljusid. Kuigi nii mõnigi Eesti kool rakendab õpetamisel ja õppimisel nutiseadmeid ning kasutab digitaalset õppevara, on Valga Vene Gümnaasiumis kõik õpetajad viinud vähemalt ühe tunni läbi digiseadmete abil,“ lausus Laanpere.

Eelmise aasta aprillis ametlikult välja kuulutatud Samsung Digipööre on Eesti elukestva õppe strateegiast lähtuv koolide digitulevikuks ettevalmistamise programm, milles osales mullu kaheksa pilootkooli üle Eesti. Koole juhendasid Tallinna Ülikooli Informaatika Instituudi teadlased digitaristu, õppevara ja meetodite arendamisel kooli enda poolt valitud rakendusmudeli kohaselt. Aasta lõpus toimunud finaalüritusel valis haridusekspertidest koosnev žürii edukaimaks Valga Vene Gümnaasiumi.

Fotod: Oleg Hartsenko. 

Samal teemal: