Vaata otseülekannet HITSA hariduskonverentsilt „NUTT* tuleb peale“


Avaldaja:Laura Vetik15. Aprill 2015

HITSA korraldab 15.-17. aprillil rahvusvahelise hariduskonverentsi „NUTT* tuleb peale“, kus Eesti ja väliseksperdid arutlevad selle üle, kuidas tänapäeva tehnoloogia õppeprotsessi mõjutab ja täiendab. Konverentsist tehakse ka otseülekanne!

„Hariduskonverentsi pealkiri viitab sellele, et üha enam peavad haridusasutused arvestama digitaalsete nobenäppude põlvkonnaga, kellele tehnoloogia igapäevane tarbimine on enesestmõistetav,“ ütles Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse juhatuse liige ning konverentsi peakorraldaja Ene Koitla. „NUTT ehk nutikas uue tehnoloogia tarbija tuleb haridusse ja see mõjutab tahes-tahtmata oluliselt ka õppeprotsessi. Konverentsil arutlemegi erinevate võimaluste ja väljakutsete üle, mida see endaga kaasa toob.“

Hariduskonverentsi muudab eriliseks asjaolu, et konverentsi esimese päeva ettekanded ja töötoad teemal „Kuidas me tegelikult õpime?“ viivad läbi õpilased. „See on üsnagi uudne lähenemine, mida varasemalt praktiseeritud pole,“ selgitas Koitla. „Õpetajatel ja õppejõududel avaneb võimalus kuulda ja näha õppeprotsessi õpilaste vaatevinklist.“

„Räägimegi sellest, mida kasutame kodutööde tegemisel. Missuguseid rakendusi ja äppe kasutame, millised kodutööd meeldivad ja milliseid eelistaksime teha,“ ütles konverentsi esineja ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi 7. klassi õpilane Aleksander Ott Maripuu.

Lisaks õpilastele saavad konverentsil  sõna hariduseksperdid Eestist, Suurbritanniast, Austraaliast, USAst ja Soomest. Muuhulgas on osalejatel ainulaadne võimalus kuulda teema- ehk ilmingupõhisest õppest, mis on toonud Soome rahvusvahelise hariduselu keskpunkti ja mida konverentsil tutvustavad põhjanaabrid ise.

Õppejõud, õpetajad ja haridustehnoloogid tutvustavad praktilistes töötubades erinevaid metoodikaid, tehnoloogiaid ja vahendeid, jagades oma kogemusi, kuidas tehnoloogia kaasamine on õppimisviisi muutnud ja õppijate tulemusi mõjutanud. Muuhulgas uuritakse VOSK (võta oma seade kaasa) ning ümberpööratud klassiruumi meetodite rakendamist haridusasutustes ning vaadeldakse tehnoloogia kasutamise mitmekülgseid võimalusi õppetöös.

Konverentsi esimene päev toimub Tallinna Loomaaia Keskkonnahariduse Keskuses,  teine ja kolmas päev toimub Tallinna Tehnikaülikooli Tudengimajas.

Konverentsil tehakse teatavaks ka kolme HITSA konkursi võitjad. 15. aprillil antakse üle auhinnad õpilaskonkursi „Lahe asi“ võitjatele, samuti selguvad aasta e-kursused ning videokonkursi „Tipptund“ võidutöö.

Konverentsi programmiga saab tutvuda siit: http://bit.ly/1LJczKo.

Haridus- ja Noorteamet