Tutvu uute töövahenditega Koolielu portaalis


Avaldaja:Laura Vetik11. Mai 2015

Aprillis lisandus Koolielu portaali viis uut juhendit järgmistele keskkondadele: Learning Apps, Educaplay, Koma koma, Skitch ja Studyblue.

Learning Apps’il on Koolielu portaalis palju juhendeid, sest tegemist on ühe väga hea keskkonnaga mängude loomiseks. Tuuli Koitjärv on loonud kaks juhendit juurde, neist esimene on äppide kogumike loomiseks. Kuna Learning Apps keskkonnas on väga palju mänge, siis on hea neid koondada teemade järgi.  Teine võimaldab lisada märkmeid videole, mille saab lisada Youtube’ist või üles laadida. Ise saab määrata, mis hetkel katkestatakse video mängimine ja kuvatakse tekst, samuti saab pausi juurde lisada ka mõne äpi, näiteks valikvastustega testi. Selline võimalus peaks hästi sobima pööratud klassiruumi  metoodika rakendamiseks.

Educaplay on keskkond erinevate harjutuste tegemiseks, kus saab luua mõistatusi, lünkharjutusi, ristsõnu, dialooge, etteütluseid, segiaetud sõnu või lauseid, sobitusharjutust, interaktiivset kaarti, esitlust või videotesti. Tuuli Koitjärv tutvustab juhendis videotesti loomist. Tasuta kontoga on kõik harjutused avalikud.

Animatsioonide loomise rakendusi on mitmeid. Koma koma on väga lihtne iPadi rakendus animatsioonide tegemiseks, sobides eriti hästi algklassi õpilastele. Võimalik on määrata animatsiooni kiirust ja pöörata pilti. Hea on ka see, et saab luua time-lapse animatsioone, kus pildistamine toimub automaatselt teatud intervalli järgi.

Skitch on nutirakendus, mille abil saab fotodele, PDF-dokumentidele, kaartidele ja tühjale lehele lisada joonistusi, teksti ja kujundeid. Üheks heaks võimaluseks on teatud kohtade hajutamine fotol. Juhendi autor on Kristi Rahn ning rakendus on olemas iOS ja Android seadmetele.

Viimane lisatud juhend on rakendusele Studyblue, autoriks on samuti Kristi Rahn. Tegemist on sõnade õppimise keskkonnaga, kus saab luua sõnakaarte. Lisaks tavapärasele sõnade õppimisele saab kasutada teste (valikvastus, õige/väär, lünk) ja laadida üles faile. Keskkonnas on olemas õpetaja ja õpilase konto loomise võimalus. Õpetaja saab luua klasse ja jälgida õpilaste tulemusi. Keskkonda saab kasutada nutirakendustega või veebipõhiselt.

Lähemalt saab kõigi vahenditega tutvuda veebiseminaril „Koolielu uued töövahendid märtsis“, mis toimub 12. mail kell 19.00-20.00.

Registreerumine: http://www.haridustehnoloogid.ee/veebiseminarid/21-veebiseminar-koolielu-uued-toovahendid-aprillis/

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet