Selgusid eTwinningu projektivõistluse parimad


Avaldaja:Laura Vetik15. Mai 2015

Täna anti pidulikult üle auhinnad eTwinningu 2014/15. õppeaasta projektivõistluse parimatele töödele. Kokku esitati võistlusele 28 projekti, osalejate seas oli õpetajaid lasteaedadest, üldharidus- ja kutsekoolidest.

Projekte hinnati pedagoogilise uuenduslikkuse, õppekava lõimimise põhjal, samuti hinnati suhtlemist ja infovahetust partnerkooliga, koostööd partnerikoolide vahel, aga ka näiteks tehnoloogia kasutamist ning projekti tulemusi ja mõju.

DSC_0502.JPG

Teise koha pälvinud projekti "Valentine's Day Cake" esitlus.

Esikoha vääriliseks nimetati Väätsa Põhikooli õpetaja Anneli Tumanski projekt „Education for Energy in Europe“, mis käsitleb taastuvenergiat. Lisaks Eesti koolile osalesid projektis ka Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia ja Kreeka koolid. Teise koha saavutas projekt „Valentine’s Day Cake“, mille autoriteks on Maie Jesjutina, Ruth Leping Pärnumaa Kutsehariduskeskusest ning Eve Tapp Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskoolist. Kolmanda koha sai Tatjana Guzh Lasnamäe Põhikoolist projektiga „Bookmarks Craft“.

DSC_0487.jpg

eTwinningu projektivõistluse võitja Anneli Tumanski Väätsa Põhikoolist HITSA Innovatsioonikeskuse juhataja Ene Koitlaga.

Lisaks esikolmikule tõsteti esile veel seitse tööd. Parimaks alushariduse projektiks nimetati „Letter Trip“, mille autoriks on Ene Kruzman Kohtla-Järve Lasteaiast Tareke. Parim loodusteaduse projekt on „Water Chemistry“, mille autoriks on Anneli Lukason Tartu Karlova Koolist. Parim programmeerimisprojekt on „Culture through programming – CuThPro“, autoriteks Tiiu Leibur Pärnu Mai Koolist ning Laine Aluoja Türi Põhikoolist. Parim matemaatikaprojekt on „MAVEN - MAth Via ENglish“, autoriteks Tatjana Amerhanova ja Tatjana Tambovtseva Järve Vene Gümnaasiumist. Ära märgiti ka parim koolirõõmu ja kõige omanäolisem projekt. Parimaks koolirõõmu projektiks  kuulutati „Europe on a string“, mille tegid Mammaste Lasteaed-Algkooli õpetajad Merlin Kirbits, Kristi Mäeots ja Taavi Ohakas. Kõige omanäolisema projekti tiitli sai „Christmas Truce“, autoriks Marika Viks Põltsamaa Ühisgümnaasiumist. Parim kultuure tutvustav projekt tuli Audentese Erakoolist: õpetajate Maris Niine ja Kertu Laanesoo juhitud „CC (Culture and Civilization) Realy Race“.

eTwinningu projektivõistluse žüriisse kuulusid Meeri Sild, Mari Tõnisson, Ingrid Maadvere, Varje Tipp, Laine Aluoja ja Merike Sikk.

eTwinningu projektivõistluse töödest saab juba peatselt põhjalikumalt lugeda Koolielu haridusportaalist!

DSC_0387.JPG

eTwinning on programm, mis annab õpetajatele suurepärase võimaluse üksteiselt õppida ja omavahel häid kogemusi jagada ning osaleda õpilastega koolidevahelistes õpiprojektides. eTwinning toimib kui suhtlusvõrgustik, mis koondab endas õpetajaid üle Euroopa. Loe eTwinningust ja sellest, kuidas koostöövõrgustikuga liituda: http://www.etwinning.net/et/pub/index.htm

Samal teemal:

Harno logo