Tallinna Keskraamatukogu lugemisprogramm lõppes sel aastal rekordiga


Avaldaja:Laura Vetik13. August 2015

Lugemisprogramm „Suvi raamatuga“ kestis 1. juunist kuni 1. augustini ning selle aja jooksul võttis programmist osa rekordarv lapsi – 373. Neist 225 olid programmi edukad lõpetajad.

Kahe suvekuu jooksul lugesid lapsed lugemisprogrammi raamatuid 2907 korral. Eestikeelsetest raamatutest loeti kõige enam Tallinna Keskraamatukogu poolt välja antud ja Contra kirjutatud kooliteemalisi luuletusi sisaldavat raamatut „Kõik on kõige targemad“. Venekeelsete raamatute valikus oli menukaim Andrus Kivirähki raamat „Поцелуй лягушку!“.

„Suvi raamatuga“ on uusi lasteraamatuid tutvustav ja lugemist edendav suveüritus, mida Tallinna Keskraamatukogu korraldab juba 2002. aastast. Lugemisprogramm on mõeldud nii eesti kui vene keeles lugevatele lastele − valikus oli 25 eestikeelset ning 25 venekeelset uuemat raamatut. Iga läbiloetud raamatu kohta joonistas laps pildi ja täitis küsimustiku. Lugemisprogrammi abil soovib raamatukogu arendada laste lugemisoskust, suurendada laste kujutlusvõimet ja pakkuda elamusi.

„Programm läks väga hea hooga käima − lapsed tundsid elavat huvi, küsisid raamatukogust lugemispasse ning raamatuid laenati nii palju, et riiulid jäid programmis osalevatest raamatutest päris hõredaks. Oli selge, et lapsed tahtsid kindlasti 10 (või rohkemgi) raamatut läbi lugeda ja teoseid laenates jälgiti hoolega, et need ikka õigeks ajaks loetud saaks", kinnitab laste- ja noorteteeninduse raamatukoguhoidja Made Sokk. Lugemisprogrammi valikus oli ka kaks raamatut, mis on kättesaadavad Tallinna Keskraamatukogu e-raamatukogus ELLU. „Rõõm on tõdeda, et mõlemad e-raamatud leiti üles ning kasutati e-raamatute lugemise võimalust", sõnab Made Sokk.

Lugemisprogrammile pannakse pidulik punkt reedel, 14. augustil kell 12.00 Katariina kirikus (Vene 14a). Lõpuüritusel teeb trikke mustkunstnik Fred-Erik Johanson, kelle lõbus ja üllatusterohke etendus pakub närvikõdi nii väiksematele kui suurematele pealtvaatajatele. Uskumatu muutub tõeliseks ja imed reaalsuseks. Maagilises etenduses asjad ilmuvad, kaovad ja hõljuvad... Lisaks saab lõpuüritusel tutvuda mobiilse raamatukoguga ehk raamatukogujalgrattaga „Raamat paneb rattad käima". Suvise lugemisprogrammi lõpuüritusele on oodatud kõik need lapsed, kes lugesid kahe kuu jooksul läbi vähemalt  10 lugemisprogrammi raamatut.

Valikut lugemisprogrammile laekunud joonistustest saab alates 18. augustist vaadata Tallinna Keskraamatukogu trepigaleriis (Estonia pst 8).

 „Suvi raamatuga“ on vaid üks raamatukogu mitmest lugemist edendavast programmist. Sügisel jätkub 1.-9. klassidele suunatud lugemisprogramm „Loeme valmis „Oma raamatu““ ning gümnaasiuminoortele ja vanematele suunatud programm „Raamatuga kevadesse“.

Allikas: Tallinna Keskraamatukogu

Foto: Stina Kase

Samal teemal:

Harno logo