KUMU kutsub külla


Avaldaja:Laura Vetik01. September 2015

Eesti Kunstimuuseum kutsub põnevatele üritustele Tallinnas Kadriorus asuvasse muuseumisse ning pakub vahvat võimalust uut kooliaastat loominguliselt alustada!

Kumu sügiskonverents 2015
22.10-24.10 vahetavad Kumus mõtteid teemal “Jagatud praktikad: kunstiliikide põimumised sotsialistliku Ida-Euroopa kultuuris“ paljud rahvusvaheliselt tuntud kunstiteadlased, ajaloolased, kunstnikud jt. Konverents toimub koostöös  Eesti Kunstiakadeemia Kunstiteaduse instituudiga ning inglise keeles.
 
Jätkub Kumu Dokumentaal
Ainus iganädalane dokumentaalfilmide programm Eestis. Lood elust enesest, mida juhatavad sisse oma ala spetsialistid või režissöörid. Tasuta filmiseansid toimuvad igal kolmapäeval kell 18.00.
 
Nõukogude aeg (mälu)pildis
Kumu kassast saab näitusele kaasa küsida mõistekaardid, mis on loodud nõukogudeaegse kunsti ja sellega seotud eluolu lahtimõtestamiseks. Mõistekaardid muudavad püsiekspositsiooni külastuse huvitavaks retkeks minevikku – igaühel meist on omad mälestused ja lood, mille jagamine teeb kunsti vaatamise veelgi huvitavamaks. NB! soovitame mõistekaarte ka õpetajatele!
 
Sari „60+“
Iga kuu viimasel reedel algusega 11.30 toimub rahulikus tempos ringkäik väärikate seltskonnas koos programmijuhiga, mille käigus saadakse lähemalt tuttavaks uute näitustega. Ringkäigu järel saab jagada oma kunstimuljeid ja nautida head seltskonda teelauas.
 
Perede sõber - Kumu laserkiir Täpi!
Iga kuu esimesel ja teisel pühapäeval kell 12–13 ootab laserkiir Täpiga 4–7-aastasi lapsi uutele näitustele ja ateljeedesse! Igas kalendrikuus saadakse tuttavaks ühe uue näitusega ja leitakse üles seal peidus olevad lood, tutvutakse uute tegelastega ning arendatakse ka osalejate loovust ateljeedes.
 
Koos väikelapsega Kumus?
TULEKUL! Küsi kassast tegevuskaardid, mis on mõeldud kasutamiseks eeskätt 2–4-aastaste lastega. Neilt leiab toredaid soovitusi ja lõbusaid tegevusi, et koos lapsega erinevaid teoseid vaadata ja kunstimuuseumis mänguliselt aega veeta.  
 
Kumu osaleb: laste- ja noortefestival “Avatud mänguväljad”
Sügisesel koolivaheajal (17.10–25.10) paljudes muuseumites toimuv festival on muusika-aastast lähtuvalt oma peateemaks valinud "Heli lainel" ning ka Kumu tutvustab oma ekspositsioone helide kaudu. Rohkem infot http://avatudfestival.ee/
 
Stuudiod annavad teada
Septembri lõpus alustavad uut hooaega kunstikursused: õlimaal, koopiamaal, pastellmaal, joonistamine; taasalustab graafikatehnikate regulaarkursus ning keraamikatöötoad. Kõiki kursusi saab tellida ka gruppidele! Samuti alustavad taas laste kunstistuudiod 4-13 aastastele.
 
Kumu noorteklubi
Kumus tegutseb teist hooaega oma noorteklubi, mille liikmed loovad tegevusi just endaealistele, noortelt noortele. Kõigel toimuval saab pilgu peal hoida nende Facebooki lehel ning Instagrammis @kumunoorteklubi
 
Kumu Instagrammis!

@kumukunstimuuseum kaudu saab näha Kumu nö köögipoolt – näituse installeerimist, toimuvaid sündmuseid ning valitud teoseid näitustelt. Jaga ka oma kogemusi #kumu kaudu ning saa osaks kunstisõprade virtuaalkogukonnast!
 
Väärtusta oma aega – Kumu klubikaart ja nädalakiri!
Kõigile aktiivsetele kunstisõpradele on heaks abiliseks Kumu klubikaart, mis võimaldab aasta jooksul piiramatut näituste külastamist ning kõigil muuseumipiletiga üritustel osalemist täiesti tasuta. Lisaks on klubikaardi omanikele palju personaalseid pakkumisi nii toimuvatele üritustele kui ka näiteks Kumu poes. Kõige paremini saab aga Kumus toimuvaga end kursis hoida personaalse nädalakirja kaudu, mille tellimiseks kirjutage palun kumu@ekm.ee.

Allikas: Eesti Kunstimuuseum

Samal teemal: