Kooliajaloo nõupäeval räägitakse haridusajaloo jäädvustamisest ja koolimuuseumide tulevikust


Avaldaja:Laura Vetik19. Oktoober 2015

TLÜ Eesti Pedagoogika Arhiivmuuseum (EAPM) korraldab neljapäeval, 22. oktoobril Ajaloo Instituudi auditooriumis 1 (Rüütli tn 10, 2. korrus) koolimuuseumide ja kooliajaloo teemalise nõupäeva.

Kõneldakse kooliajaloo uurimise pikaajalisest traditsioonist, koolimuuseumidest läbi aegade, mõisakoolide omapärast, kooliajaloost ja uurimistegevusest kõige noorematele, antakse näpunäiteid algajatele juhendajatele.

Eestis on koolilugu kaua uuritud – pea igal koolil on oma kooli ajalooraamat, koolimuuseume on aga hetkeseisuga Eestis kokku 46. EPAMi haridusloo spetsialist Ene Luka sõnul on täna, paberajastu lõpul ja digiajastu algul kooliloo talletamisel ja teavikute kogumisel aga omaette väärtus: “Digiinimene ei pruugi väärtustada paberkandjal infot, paberraamatuid. Tundub, et on aeg üks suurem kogumisaktsioon ette võtta, et tehtust jääks jälg ajalukku – mõeldes tuleviku uurijale, kes tuleb 100 või 200 aasta pärast. Nõupäev ongi haridusajaloo tulevikusihte seadvaks arutelukohaks.”

Eesmärgiga turgutada meie haridusajaloo jäädvustamist, kuulutatakse välja õpilastööde võistlus “Kooliajalugu uurima!”. Tutvustatakse EPAM-i kogumisstrateegiat, fonde ja digibaase, nõustatakse üksikküsimustes. Kohapeal saab vaadata koolilugude ja -ajalooraamatute väljapanekut.

Päeva lõpetuseks tutvutakse Eesti vanima kooli, Gustav Adolfi Gümnaasiumi ajaloomuuseumiga.

Nõupäevale on oodatud kõik kooliajaloo uurimisest huvitujad, eriti aga õpetajad-juhendajad, kes on seotud koolimuuseumidega (ka alles loomisel olevatega).

Nõupäeva ajakava

Allikas: Tallinna Ülikool

Samal teemal: