Tallinna Keskraamatukogu ja ERR-i Lastejaama ühisprojekt „@raamatuklubi lastele“


Avaldaja:Madli Leikop22. Oktoober 2015

„@raamatuklubi lastele“ on Tallinna Keskraamatukogu ja ERR-i Lastejaama ühisprojekt, mille raames toimuvad kohtumised viie Eesti lastekirjanikuga ja lugemishuviliste lastega. Kohtumised filmib ERR-i lasteportaal Lastejaam ning videoklipid riputatakse portaali üles.

Kohtumised kirjanike ja lastega toimuvad 2015/2016. õppeaastal Tallinna Keskraamatukogu Kadrioru ja Torupilli haruraamatukogudes. Igal kohtumisel osaleb üks lastekirjanik, kes vestleb Kadrioru Saksa Gümnaasiumi kolmanda klassi lugemisringi lastega. Kohtumistel arutletakse raamatute üle ning nii lapsed kui kirjanik loevad raamatutest katkendeid. Igal kohtumisel esitatakse kirjaniku ja tema loomingu kohta viktoriini- küsimused ning õigesti vastanute vahel loositakse välja auhindu. Projekti eesmärk on tutvustada Eesti lastekirjanikke ja nende loomingut ning täiendada lasteportaali  kirjandust ja lugemist tutvustavate materjaliga.

Kadrioru Saksa Gümnaasiumi õpetaja Airi Metspalu sõnul toetavad kohtumised kirjanikega laste lugemishuvi. „Üksi raamatut lugeda on hea, aga kaasa mõelda ja vestelda kirjanikuga tema raamatutest on veel parem. Raamatuklubis on lapsel võimalus kuulata, kuidas teised lapsed kohtumisel arutlevad ning huvi tekkimisel haarata raamatukogu riiulist raamat, millest jutt käis," ütles Airi Metspalu.

Avakohtumisel Kadrioru raamatukogus vestles lastega armastatud lastekirjanik Ilmar Tomusk, kellelt on ilmunud peaaegu 20 toredat lasteraamatut. Ilmar Tomuski põhitöö on Keeleinspektsiooni juhtimine ning selleski valdkonnas on ta avaldanud mitu teost.

19. septembril avas ETV2 uue veebilehe http://www.lastejaam.ee, kuhu on kokku kogutud ERRi kanalite järelkuulatavad ja järelvaadatavad lastesaated. Alates oktoobrist on Lastejaamas kõigile huvilistele kättesaadavad ja vaadatavad Eesti Kultuurkapitali toetatud projekti „@raamatuklubi lastele“ videoklipid.

Allikas: Tallinna Keskraamatukogu pressiteade.

Samal teemal: