Nutikas isadepäev Vanalinna Hariduskolleegiumi algklassides


Avaldaja:Tuuli Koitjärv09. November 2015

Vanalinna Hariduskolleegiumi algklassides on traditsiooniks saanud, et isadepäeva puhul osalevad päevakangelased ainetundides või annavad ise oma lastele tunde. Näiteks tantsivad isad tüdrukutega koos balletitunnis või mängivad pallimänge ning osalevad teatevõistlustel.

Seekord oli õpetajatel soov teha midagi teisiti ning appi võeti nutiseadmed. Õpetajad organiseerisid vahvaid meeskondlikke tegevusi. 3. klassi poiste isad lahendasid koos lastega interaktiivset viktoriini Kahooti keskkonnas, seejärel mindi musterkoodijahile. Ühiselt nuputamisülesandeid lahendada on tunduvalt lihtsam, sest mitu pead on ikka mitu pead. Vastuseid otsides said lapsed paremini tundma kaasõpilasi ja õpetajat. QR-koodi jahil panid lapsed end proovile sportlikke ülesandeid täites. Koolimaja oli asjalikku sagimist täis ning salapärast põnevust õhkus isegi trepikodadest ja koridoridest.

vanalinna hariduskolleegium.jpg

2. klassi poisid ja 3. klassi tüdrukud uudistasid vanalinnas. Isad ja lapsed moodustasid meeskonnad ning nutiseadmetel kuvatud teejuhise abil alustasid rühmad küsimuste otsinguid. Loquizi keskkonnas loodud orienteerumismäng tekitas hasarti ning õpetas tegema koostööd kindla eesmärgi nimel. Mängu käigus said lapsed ja isad uusi teadmisi meie pealinna ning oma kooli ümbruse kohta. Lapsed uurisid hoonete siltidelt infot ajaloo kohta. Samuti tuli uurida, kui pikk see Lühike Jalg siis tegelikult on. Laste õhetavad palged ja naerunäod rääkisid iseenda eest, põnev oli nii lastel kui isadel! Mälestuseks jäävad fotoülesande käigus tehtud selfid.

hariduskolleegium.jpg

Innustust said ka teised klassiõpetajad, kes meeskonnamänge kindlasti oma klassi laste ja vanematega hiljem proovida soovivad. Toredast tegusast päevast õppisid palju uut lapsed ja isad ning see oli uus kogemus ka õpetajatele. Tähtis ei ole tulemus, vaid positiivne laeng alanud koolipäevaks! Hoolimata sellest, et üritus toimus tööpäeva hommikul, leidsid väga paljud isad aega, et ühineda õpetaja üleskutsega ja teha koos lastega midagi põnevat. 

Koostegemise rõõm on kõige suurem rõõm! 

Tuuli Koitjärv, Vanalinna Hariduskolleegiumi algklasside õppealajuhataja ja haridustehnoloog

Haridus- ja Noorteamet