eTwinningu sünnipäev tõi kokku tublimad tvinnijad


Avaldaja:Laura Vetik23. November 2015

Novembri alguses tähistas sadakond eTwinningu õpetajat programmi 10. sünnipäeva. Rahvusvaheline eTwinningu programm koondab üle 300 000 õpetaja kõikjalt Euroopast, Eestist on programmiga liitunud üle 3000 aktiivse õpetaja.

eTwinningu idee on väga lihtne – kaks eri riigi õpetajat koos oma õpilastega osalevad ühises projektitöös, et õpilased omandaksid paremini õppekavas ettenähtud teadmisi ning laiendaksid oma silmaringi. eTwinning aitab Euroopa õpetajatel veebipõhist koostööd teha spetsiaalselt selle tarbeks loodud platvormil. eTwinningu kohta leiab rohkem infot http://www.etwinning.net.

IMG_2826.JPG

Sünnipäev oli ühtlasi ka tänuüritus – tänati eTwinningu esimesi õpetajaid, kes tänaseni on aktiivsed eTwinningus osalejad ja koolitajad, ning  tunnustati eTwinningus kümne aasta jooksul silma paistnud õpetajaid.

IMG_2638.JPG

eTwinningu 10. sünnipäeva puhul andis oma õnnitlused edasi haridusministeeriumi kantsler Janar Holm.

IMG_2685.JPG

Sünnipäevapeol pakkus meelelahutust MTÜ Foorumteater, kes esitas sketši värskelt eTwinninguga liitunud õpetajast ja tema katsetest projektitööd ka oma kooli tuua ning näitas ilmekalt, milliseid probleeme võib ette tulla.

IMG_2732.JPG

Foorumteater kutsus etenduse käigus lavale ka õpetajaid, et ühiselt leida parimaid lahendusi. Nii aitas Tartu Hiie Kooli haridustehnoloog Mari Tõnisson selgitada juhtkonnale eTwinningu olemust ja kasu nii õpetajatele kui kogu koolile.

IMG_2871.JPG

Fotod: Terje Lepp

Samal teemal:

eTwinning saab 10-aastaseks!