Narva talvelaat tuleb lõbusate mängude ja hõrgu söögiga


Avaldaja:Laura Vetik10. Detsember 2015

Juba sel laupäeval, 12. detsembril korraldab Narva Kutseõppekeskus traditsioonilise linnuse Põhjaõue talvelaada, kus saab perega rõõmsalt aega veeta ning soetada kingitusi nii lähedastele kui endale.

Laat algab kell 10.00 ning päev on lisaks kaubitsemisele täis vahvaid tegevusi kogu perele. Kavas on nii jõulumängud kui jõuluvana tervitamine, tuleshow, tantsu- ja lauluetendused, konkursid ja palju muud. Osaleda saab kutseõppekeskuse korraldatavates meistritubades, kus traditsioonilisi võtteid kasutades võib harjutada kingituste pakkimist, riidenuku valmistamist, aga ka plaatimist.

Kutseõppekeskuse peakokk Argo Kirs koos õpilastega kutsub huvilisi hõrgule keskaegsele lõunasöögile Narva linnuses. Menüüs on üleni ürdine ahjuribi, mesimagusad õllekapsad, karamelli üllatus ja mitmeid teisi maitsvaid roogi.

Kutseõppekeskuse direktori Riina Veidenbaumi sõnul lasub koolil tänavu varasemast suurem korraldusvastutus, sest päev viiakse läbi oma jõududega ja Narva linna toel.

“Talvelaat on üks talve tippsündmusi, mis toob Narva linnusesse kohale väga kirju ja lõbusa seltskonna. Kindlasti saab see nii olema ka tänavu,” ütles Veidenbaum. “Ilmataat ei ole meile veel lund ja pakast kuigi palju andnud, ent nagu suvigi, on talv ja jõulurõõm igas inimeses. Kutsun kõiki seda rõõmu talvelaadale ka teistega jagama.”

Oma tooteid müüvad 20 kaupmeest ja käsitöölist üle Eesti, samuti tulevad kauplejad kohale Lätist ja Leedust. Laada külastajatele pakutakse erinevaid tooteid: kodutarbeid ja jõulukingitusi, maiustusi ja lihakraami, ehteid ja suveniire. Samuti saab maitsta kutseõppekeskuse õpetajate ja õpilaste valmistatud jõulusööke ja –jooke. Talvelaat on suurepärane võimalus narvakatele ja linna külalistele soetada jõulukingitusi ning perega koos rõõmsalt aega veeta.

Samal teemal:

Narva Kutseõppekeskuse direktor kohtus Sloveenia presidendiga