ProgeTiigri õppepäev tõi kokku programmeerimishuvilised õpetajad


Avaldaja:Laura Vetik11. Detsember 2015

9. detsembril korraldas Tallinna ja Harjumaa ProgeTiigri ainesektsioon õppepäeva Gustav Adolfi Gümnaasiumis (GAG). Osalejad tutvusid programmeerimisvõimalustega koolitunnis.

Autor: Birgy Lorenz, Pelgulinna Gümnaasiumi IT-arendusjuht

Esmalt jalutati end soojaks mööda GAGi korruseid ja majasoppe, et tutvuda kooli looga ja õppimise kultuuriga. Gustav Adolfi Gümnaasiumi haridustehnoloog Ingrid Maadvere rääkis lustakaid ja õpetlikke fakte, kuidas sellises ajaloolises hoones kooli pidada. Näiteks asub üks suur arvutiklass endises raamatukogus, mis annab mõtteid teistelegi – ehk oleks mõistlik kasutada meediaklassi ja raamatukogu tänapäeval hoopis koos, kasu saavad ju mõlemad!

Koolituspealelõuna alguses tegi Ingrid ülevaate ka sellest, milliseid programmeerimise võimalusi ja kuidas GAGis kasutatakse, alustades päris väikestest ja lõpetades juba suuremate õpilastega. Osalejatele meeldis filosoofia, mille järgi õpetaja avastab kõike uut koos õpilastega ning õpilased on aktiivsed iseõppijad. Kaasa tasubki võtta mõte – innusta, kuid lase lastel vabalt tegutseda, sest just siis hakkavad põnevad asjad sündima! Kes soovib tutvuda erinevate õppematerjalidega, mida GAGis kasutatakse, siis siin on väike valik: http://www.gag.ee/oppematerjalid.

Algõpetuse õpetaja Maria Malozjomov koos oma vahvate õpilastega näitas meile, et see ei ole lihtsalt jutt. Juba 2-3. klassi õpilased on iseõpetajad ja seekord aitasid nad meidki: algas Rasperry Pi kokkupanemine ja Scratchi kasutamine, tehnika kasutamine algklassides!

progetiigri õppepäev_09.12.15.jpg

Peale kohvipausi võttis tegevused üle Pelgulinna Gümnaasiumi IT-arendusjuht Birgy Lorenz, kes näitas, et programmeerimise ja süsteemse mõtlemisega saab tegeleda ka ilma tehnikata. Etendamisele tuli "Jada ja viga", mis sai samal päeval ka parima novembrikuu õppematerjali tunnustuse. Oma osa on selles etenduses ka osalejatel, kes erinevate kaartide abil arutavad, kuidas töötab programm ja milline on inimese osa selles.

Pärast inimliku vea tuvastamist mindi jälle arvutite taha, kus tegemist ootas Sonic Pi muusika. See on väga vahva programm just algajatele koodikirjutajatele aga ka loomingulistele inimestele, kellele meeldib, et kood annab koheselt tagasiside. Miks mitte kasutada ära helilist tagasiside! Õppematerjali leiate siit.

sonic pi.jpg

Aga päev ei olnud veel läbi, tahvelarvutid olid üle vaatamata! GAGi õpetaja Kristi Rahn tutvustas iPadidega programmeerimise võimalusi, mida ta ise oma õpilastega kasutab.

kristi rahn.jpg

Kokkuvõteks oli tore hariv pealelõuna - tänud osalejatele, esinejatele, Gustav Adolfi Gümnaasiumile ja HITSA-le, et see kõik võimalikuks sai!

Meie võrgustikuga liituda ja tegevuste kohta saate lugeda saate Facebooki kogukonnast. Ja oma õpilastega tehtud vahvaid töid esitage ka konkursile "Maailmariik Eesti“, mille tähtaeg on 29.02.2016!

Fotod: Ingrid Maadvere

Samal teemal:

Saagem tuttavaks – ProgeTiigri võrgustik ja selle eestvedajad!