Algab kohtumistesarja „Mis uudist, raamatukogu?“ kolmas hooaeg


Avaldaja:Laura Vetik26. Veebruar 2016

Tallinna Keskraamatukogus algab lastele ja noortele suunatud kohtumistesarja „Mis uudist, raamatukogu?“ kolmas hooaeg. Esmaspäeval, 29. veebruaril kell 10.00 tuleb Tallinna Keskraamatukogu eestikeelse kirjanduse osakonna laste- ja noorteteenindusse oma raamatutest kõnelema Kätlin Vainola.

Projekt „Mis uudist, raamatukogu?“ on nagu elav ajakiri, mis on aastaks Tallinna Keskraamatukokku tellitud ja mille kaudu lastele ja noortele edastatakse uudiseid Eesti kirjandusmaastikult. Aasta vältel korraldatakse erinevates haruraamatukogudes üritusi, kus lastele ja noortele tutvustatakse raamatukokku jõudnud uuemaid raamatuid, e-raamatuid ja ajakirju. Iga üritus päädib ühe uudisteose autoriga kohtumisega.

Projekti eesmärgiks on tutvustada ja populariseerida 7−16aastastele lastele ja noortele uuemat eesti laste- ja noortekirjandust. Kuna raamatukogu laenutuste edetabelis kipuvad troonima soovitusliku kirjanduse hulka kuuluvad teosed, innustab uudiskirjanduse tutvustamine lapsi rohkem uute raamatute järele haarama. Loodame, et kirjanikuga silmast silma kohtumine on noortel lugemishuvi tekkimise ajendiks.

Sarja järgmine kohtumine toimub emakeelepäeval, 14. märtsil kell 10.00 Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonnas. Külaliseks on aastaid Tähekesse lugusid valinud ajakirja peatoimetaja Ilona Kivirähk. Torupilli raamatukogus saavad huvilised 18. märtsil kell 15.30 kohtuda Piret Rauaga.

Projekti „Mis uudist, raamatukogu!“ toetab Eesti Kultuurkapital.

Lisainfo Tallinna Keskraamatukogu eestikeelse kirjanduse osakonna laste- ja noorteteeninduse pearaamatukoguhoidja Liisa Randmaalt e-posti aadressil Liisa.Randmaa@tln.lib.ee ja telefonil 683 0913.

Allikas: Tallinna Keskraamatukogu

Samal teemal: