Ingliskeelsetele õppekavadele sisseastujat huvitab IT


Avaldaja:Laura Vetik11. Märts 2016

Vastuvõtt Tartu Ülikooli ingliskeelsetele õppekavadele on poole peal. Tänase, 11. märtsi seisuga on Tartu Ülikooli 19 ingliskeelsele õppekavale esitatud 828 avaldust, sh 20 eesti üliõpilaskandidaatide poolt.

15. märtsil lõppeb vastuvõtt loodus- ja täppisteaduste valdkonna ingliskeelsetele magistriõppekavadele. Kõikidele teistele ingliskeelsetele õppekavadele saab kandideerida 15. aprillini 2016.

Seni on kohalikud ja välisüliõpilaskandidaadid näidanud üles suuremat huvi IT-valdkonna õpingute vastu: kõige enam on avaldusi esitatud informaatika ja tarkvaratehnika õppekavadele.

„Tartus ja Tartu ülikoolis on IT-valdkond kõrgel tasemel ning kasvõi uus avatud asjade interneti labor annab õpingutele uue praktilise mõõtme ja võimaluse tegeleda tulevikutehnoloogia arendamisega. See on kindlasti põhjus, mis kutsub enam kandideerima just IT-valdkonna õppekavadele,“ arutles Tartu Ülikooli õppeprorektor Mart Noorma.

Kuigi varasemate aastate praktika näitab, et suur hulk avaldusi laekub vahetult enne tähtaega, julgustab Mart Noorma kõiki Eesti üliõpilasi mitte jätma kandideerimist viimasele minutile. „Kandideerimiseks ei pea olema gümnaasium või ülikool lõpetatud. Ingliskeelsetele õppekavadele saavad kandideerida ka sel aastal gümnaasiumi ja ülikooli bakalaureuseastet lõpetavad üliõpilaskandidaadid, kes soovivad oma järgmise taseme õpingutele anda rahvusvahelisema mõõtme.“

Enamikel ingliskeelsetel õppekavadel on ülikool loonud sihtstipendiumid, mille saajad on vabastatud õppetasu maksmisest. Tuleval õppeaastal võetakse rahvusvahelistele õppekavadele vastu 420 esmakursuslast, kellest 266 saab tänu sihtstipendiumile õppida tasuta.

Praktiline info

  • Eestis gümnaasiumi või kõrgkooli lõpetanud ja sel aastal lõpetavad üliõpilaskandidaadid saavad avalduse esitada loodus- ja täppisteaduste valdkonna ingliskeelsetele magistriõppekavadele 15. märtsini SAIS-is. Teistele ingliskeelsetele õppekavadele kandideerimiseks on SAIS avatud 15. aprillini 2016. Jätkub ka vastuvõtt kahele uuele õppekavale: loodusteaduste ja tehnoloogia bakalaureuseõppekavale ning rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste magistriõppekavale.
  • Ingliskeelsele õppekavale kandideerimiseks eeldatakse vähemalt B2-tasemel inglise keele oskust, mida tõestatakse enamasti riigieksamiga.
  • Enamikel ingliskeelsetel õppekavadel on loodud sihtstipendiumid, mis võimaldavad õppekava läbida õppetasu maksmata.

Tutvu Tartu Ülikooli ingliskeelsete õppekavadega ning loe kandideerimise kohta Tartu Ülikooli kodulehelt.

Allikas: Tartu Ülikool

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet