Sharing is caring! Õpetajate lemmik keeleäpp on Quizlet


Avaldaja:Kristi Semidor12. Aprill 2016

Ainemoderaatorid otsustasid keeleäppide kogumise aktsiooni lemmikuna välja kuulutada Quizleti. Kogumisaktsiooni aktiivseimaks osalejaks nimetati Parksepa Keskkooli õpetaja Ene Kärg, kellele HITSA saadab nutika meene.

Esimesed kolm kohta saavutasid populaarsuse järgi: Quizlet, Lingvist ning Spellic. Mida need äpid ja keskkonnad endast kujutavad? 

Quizlet
Lemmik: Quizlet  
Kommentaarid lisajalt ja teistelt: Hea keskkond sõnavara õppimiseks ja kinnistamiseks. Pakub erinevaid võimalusi: sõnakaardid, sõnade läbikirjutamine vastavalt sünonüümile/tõlkele, sõnade etteütlus, testimine, mängud õppimisel olevate sõnadega. Kasutatav ka nutiseadmes - äpp Androidile ja IOS-le. Quizleti juhendi leiab ka Koolielust.  

Lingvist
2. koht: Lingvist   
Lingvist on uudne keeleõppeprogramm, mis aitab igaühel kiiremini õppida. Lingvisti ainulaadne õppemetoodika tähendab seda, et sõnu õpetatakse nende olulisuse järjekorras ehk tegelikus keeles kasutamise sageduse järgi, mis omakorda tähendab, et saad omandatud teadmisi kiiremini praktikas rakendada. (Allikas Lingvisti veebileht). Praegu saab õppida inglise ja prantsuse keelt eesti või vene keele baasil. 
Lisajate kommentaar: Töötab ka eesti keele baasil. Ehe oma äpp!  

Spellic
3. koht: Spellic     
Spellic on internetikeskkond, kus õpilane saab ise lihtsalt luua erinevaid harjutusi ja õppida sõnu. Juhend Koolielus.  
Kommentaar: Spellic on keskkond sõnavara õppimiseks, harjutamiseks ja kinnistamiseks. Keskkond võimaldab ise harjutusi luua ja juba olemasolevaid kasutada. Mitmekesine valik erinevaid harjutuste tüüpe. Pluss: Mitmekesine valik harjutuse tüüpe, piltide kasutamise võimalus. Kasutatav veeb! 

Keeleõppeks sobivaid äppe toodi esile veelgi.
Järgmisena tutvustame keskkondi Duolingo, Memrise, Tellagami, Thefreedictionary ja Alias. 
 
Duolingo
Duolingo   
Asjalik tasuta ingliskeelne äpp saksa, prantsuse, hispaania, itaalia, portugali, iiri, hollandi, taani, rootsi, vene, ukraina, poola, türgi ja inglise keele õppimiseks. Isegi esperanto keelt on võimalik õppida. 
Kommentaar: Hea viis ununenud keelte värskendamiseks. Aeg-ajalt tuletab end meelde. Igati sümpaatne äpp. 

Memrise
Memrise  
Memrise on mugav mälu treenimise äpp, mida saab kasutada nii arvutis kui ka nutitelefonis. Hetkel võimaldab keskkond õppida 188 keele põhisõnavara kolmel erineval tasemel. Lisainfo Koolielust.  
Kommentaar: Võimaldab õppida keele põhisõnavara mängleval viisil. Pakub palju kõrvale kuulamiseks.  

Tellagami
Tellagami 
Tellagami on mobiilirakendus, mis võimaldab luua animeeritud videot. Juhend Koolielus.  
Äppi tutvustas Ene Kärg: „Saab juba olemasolevate taustade hulgast valida tegelase või tausta, võib ka ise joonistada pildi. Sellele saab peale lugeda kuni 30-sekundi pikkuse teksti. Kasutasin inglise keeles, kus õpilased pidid ennast tutvustama. Kirjanduse tunnis rääkisid õpilased oma hobidest. Valmis esinemist vaadates tegelane žestikuleerib ja liigutab suud nagu päris inimene. Kui õpilane ei julge esineda, siis on tal võimalik see kodus valmis teha ja saata õpetajale.“ 
Äpi miinus: „Selleks peab arvutis olema installitud vastav äpp. Teksti peale lugemiseks peab olema vaikne keskkond, ei saa teha kõik korraga klassis,“ kirjutas Ene Kärg. 

The Free Dictionary
The Free Dictionary  
Kommentaar: Esitab sünonüümid ja antonüümid ning toob välja etümoloogia. Palju keeli, vähe reklaame. Iga päeva kohta fakte ajaloost ja tuntud inimestest. Saab oma konto all lisada lemmiksõnu ja oma sõnavara sõnamängudega proovile panna.  

Alias
Alias  
Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudis loodud sõnade äraarvamise mäng Alias põhineb Eesti Wordnetil. Loe ka Novaatori artiklit.  
Kommentaar: Väga hea ajaviiteline mäng sõnavara arendamiseks eesti keeles.  

Illustreerivad pildid pärit rakenduste veebilehtedelt: https://quizlet.com/mobile, https://spellic.com/eng/, http://spellic.com/, https://www.duolingo.com/, https://www.memrise.com/, https://tellagami.com/, http://www.thefreedictionary.com/, https://keeleressursid.ee/alias/

Keeltekuu toimkond 

Haridus- ja Noorteamet