Valga Gümnaasiumis oli vaimse tervise nädal


Avaldaja:Madli Leikop02. Mai 2016

Lõpukella nädalal toimus Valga Gümnaasiumis rida tegevusi abituuriumile. Eesmärgiks oli pakkuda 12. klassile lõõgastvat ja vabastavat tegevust enne riigieksameid. See oli maailmahariduse jätkuprojekt „Värviline maailm“.

Loo ja fotode autor on Pille Olesk, Valga Gümnaasiumi arendusjuht.

„Ei vihakõnele“

Projekti esimese päeva sisustas rahvusvaheline projekt „Ei vihakõnele”. Selle raames viidi läbi koolitus „Stop Feeling Sorry, Start Acting!” tervele koolile. 

Töötube õpilastega viisid läbi noorsootöötajad ja õpetajad Eestist, Slovakkiast, Itaaliast, Kreekast, Bulgaariast, Rumeeniast, Portugalist, Hispaaniast, Suurbritanniast ja Saksamaalt. Mitme töötunni jooksul tehti kõikvõimalikke mänge ja aeti juttu. Õpialastele meeldisid väga projekti raames kohale tulnud noored õpetajad ja nende töövõtted.

Jooga

Hommik algas joogaga. Kooli hoolekogu liige viis läbi joogatunni abiturentidele, et nad saaksid lähenevateks eksamiteks pinged maandatud. Vaikse muusika saatel tehti harjutusi ja mõtestati sisemisi tundeid. Joogaõpetaja tutvustas erinevaid joogakoolkondi ja maid ning nende kombeid.

Clipboard01.jpg

Etiketi- ja lipsutund

Kooli direktor näitas 12. klassi noormeestele, kuidas teha ühte korralikku lipsusõlme. Muuhulgas rääkis ka ülikonnas olemisest ja andis näpunäiteid pidulikul üritusel käitumisest.

Clipboard02.jpg

Majandusõpetaja jagas samal ajal praktilisi näpunäiteid neidudele, kuidas astuda ja istuda ning mida panna tähele piduliku ürituse riietumisstiilis.

Värviteraapia

Värviteraapia tunniks oli veetud kooli aulasse tapeedirull ja hulgaliselt kummikindaid, värvijääke ning pintsleid. Ülesanne oli imelihtne. Joonista kõik negatiivne, mida oled kooliaasta jooksul tunda saanud, paberile ja pintselda see üle, et see sinna ka jääks. Kaasa pole vaja seda võtta. Oli kõva mäkerdamine, 12. klassi õpilased pintseldasid aulapõrandal nagu väikesed lapsed. Äraminejad olid rahulolevate nägudega. Pinge sai maha jäetud sõna otseses mõttes.

Lõhnatuba

Viimane töötuba oli lõhna segamine: klassi signatuurlõhna väljatöötamine ja pudelisse villimine. Pudelikese peale  lõhna nimi ja koostis ning kingitus klassijuhatajale oligi valmis. 

See oligi meie vaimse tervise värviline nädal. Tegime kokkuvõtva küsitluse ja oh imet, õpilased olid rahul, see üritus sai ühe traditsiooni alguseks. 

Projekti toetas MTÜ Mondo.

Samal teemal:

 

Haridus- ja Noorteamet