Ametikooli autotehnikud kutsevõistlusel parimad


Avaldaja:Madli Leikop07. Juuni 2016

Kategooriad:Konkursid, Kutseharidus
Ained:,

Eelmisel nädalal Vana-Vigalas korraldatud esimese kursuse autotehnika eriala õpilaste võistlusel saavutas Kuressaare Ametikooli võistkond 12 kooli konkurentsis esikoha.

„Ju meie poisid olid siis kõige taibukamad,“ rääkis õpilaste juhendaja Toomas Kivi.

Ametikooli võistkonda kuulusid sõiduautotehniku eriala õppijad Madis Pajussaar, Risto Voksepp ja Aivo Alas, kes valiti välja koolis korraldatud õpperühmasisesel võistlusel.

Vana-Vigalas tuli võistelda muuhulgas sõiduki rataste käitlemises, elektriskeemi koostamises ja mõõtmises ning autoga seotud vedelike tundmises. Lisaks sooritati kaks teooriatesti ning osaleti viktoriinil. Ametikooli võistkond tuli üheteistkümnest ülesandest seitsmel esimese kolme hulka, sealhulgas oldi kahel ülesandel parimad.

Teiseks tulnud Viljandi Kutseõppekeskuse võistkond pidi hiljem saadetud protokolli järgi tunnistama ühepunktilist allajäämist ametikooli võistkonnale. Kolmanda koha saavutas Järvamaa Kutsehariduskeskuse võistkond.

„Kuna tegu on ikkagi esimese kursuse võistlusega, siis erialaselt on see veidi lihtsam, samuti on igal aastal olnud meelelahutuslikumad ülesanded, tänavu näiteks täpsuslaskmine,“ rääkis Kivi. „Kui jõuame kolmandale kursusele, siis see üleriigiline võistlus nõuab juba rohkem erialateadmisi.“

Tänavu on tegu juba teise ametikooli autoeriala õppijate kutsevõistluste poodiumikohaga: mai keskel võitsid kolmanda kursuse õpilased Jaagup Otsa ja Kauri Teern kolmanda koha Pärnus korraldatud kutsevõistlustel. 

Esimese kursuse autotehnikute kutsevõistlusi korraldati kaheksandat korda.

Allikas: Kuressaare Ametikooli info. 

Samal teemal: