Ametikooli erialavalikusse lisandusid giid ja tegevusjuhendaja


Avaldaja:Laura Vetik29. Juuni 2016

Kuressaare Ametikooli erialavalikusse lisandusid kaks uut eriala, mida sügisest saab õppima asuda: giid ja tegevusjuhendaja.

„Elame turismisihtkohas ja ametikoolis on turismierialasid õpitud taasiseseisvumisjärgsest ajast alates,“ rääkis ametikooli õppejuht-metoodik Anneli Kikkas. „Giiditöö on kümnetele saarlastele lisasissetuleku allikas ning tahame eriala õpetamisega anda oma panuse sellesse, et Saare maakond oleks atraktiivne koht, kuhu puhkust veetma tulla ja kus pakutakse professionaalseid turismiteenuseid.“

Giidi õppekava on 5. taseme ehk kutseerihariduse õppekava. Õppeajaks on 2 aastat. Õppetöö on tsükliõppes. „Õpetama hakkavad kutselised giidid, kellel on pagasis aastatepikkune praktiline kogemus,“ märkis Kikkas.

Giidi erialal õpitakse ekskursioonide läbiviimist, reisisaatjatööd, klienditeenindust ja turismimajandust. Ligi poole õppemahust moodustab praktika. Erialal on võimalik spetsialiseeruda loodusgiiditööle.

„See tähendab, et Saaremaa oma looduskaunite paikadega eeldab giidilt just loodusalaseid eriteadmisi, et siin täiuslikku teenust turistidele pakkuda,“ rääkis Kikkas.

Sotsiaaltöö valdkonnas on uueks õppekavaks 1-aastase õppeajaga tegevusjuhendaja.  „Rahvastiku vananemist arvestades on sotsiaal- ja hooldustöö järjest kasvav ning töötajaid vajav valdkond,“ ütles Kikkas.

Uus tegevusjuhendaja eriala asendab varasema 6-kuulise õppeajaga hoolekandeasutuse tegevusjuhendaja eriala. Õpitakse erivajadusega klientidele jõukohaste aktiviseerivate tegevuste läbiviimist tervishoiu- ja hoolekandeasutustes.

Suvine sisseastumisavalduste vastuvõtt Kuressaare Ametikoolis algas 1. juunil. Pakkumises on 30 eriala, kuhu tänase päeva seisuga on laekunud 80 avaldust.

Uuteks täiskasvanute tsükliõppe erialadeks on tänavu veel kujundaja-stilist, raamatupidaja ja väikeettevõtja. Esmakordselt saab tsükliõppes õppida tisleri eriala.

Sisseastumisavaldusi saab esitada 12. augustini ametikooli veebilehel või tööpäeviti kell 9-16 koolis koha peal aadressil Kuressaare, Kohtu 22/Vallimaa 5a.

Allikas: Kuressaare Ametikool

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet