Akadeemilise testi tulemusena pääseb eritingimustel õppima üle 30 sisseastuja


Avaldaja:Laura Vetik07. Juuli 2016

Tartu ülikooli akadeemilisele testile registreerunud 949 inimesest sooritas testi 757 tudengiks pürgijat. Üle 80 punkti sai 32 testi tegijat, kes on oodatud õppima Tartu Ülikooli enda valitud õppekavale.

Igal aastal saab parim akadeemilise testi sooritaja 100 punkti, nii ka tänavu. Üle 90 punkti said testi eest veel neli inimest.

Kohustusliku sisseastumiseksamina sooritades peab erialakatsele pääsemiseks olema akadeemilise testi tulemus vähemalt 40 punkti. Alla 40 punkti sooritas testi 39 üliõpilaskandidaati.

Akadeemilise testi komisjoni esimehe, Tartu Ülikooli psühhomeetria vanemteaduri Olev Musta sõnul on akadeemilise testi rakendamine ülikooli astumiseks alternatiivne võimalus sisseastujale.

Must tõdes, et kuigi avalduste hulk Tartu Ülikooli oli sel aastal ligi 11 500 ehk 567 avaldust rohkem kui möödunud aastal, siis mitte kunagi varem ei ole akadeemilise testi sooritajaid olnud nii vähe.

Kui 2015. aastal registreerus akadeemilisele testile 1741 ja testil osales 1199 inimest, siis sel aastal sooritas testi enam kui 400 inimest vähem. „Paratamatult jääb mulje, et tudengite vaimne suutlikkus on nagu kuum kartul, mida üritatakse vältida. Ülikooli sisse saamiseks on ju ka kergemaid lahendusi kui akadeemilise testi sooritamine,“ leidis Must.

Akadeemilise testi tulemuste vaatamiseks on vajalik eksamile registreerimise number. Vaata testi tulemusi.

Olulisemad kuupäevad

kuni 14. juulini – sisseastumiseksamid
15. juuli – avaldatakse vastuvõetute esmased nimekirjad. Vastuvõtu käigus vabaks jäänud õppekohti täidetakse 19. augustini
18. juuli – õppimatuleku kinnitamise esimene tähtaeg. Alates 18. juulist vastuvõetud üliõpilaskandidaadid peavad õppimatuleku kinnitama kahe päeva jooksul
29. august – õppeaasta avaaktus

Allikas: Tartu Ülikool

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet