Harjumaa huvikoolid said üle 15 000 euro riigitoetust


Avaldaja:Laura Vetik15. Juuli 2016

Harjumaa huvikoolid said Eesti Noorsootöö Keskuse (ENTK) korraldatud projektikonkursi “Varaait vol 12” kaudu 15 030 eurot toetust erinevate tegevuste elluviimiseks ja vahendite parandamiseks.

Harjumaal toetati ühtekokku kümmet projekti üheksast omavalitsusest. Neist kaheksa keskendub muusikale, üks kunstile ja üks tehnikale. Mitmed maakonna muusikakoolid saavad soetada uusi muusikariistu ja tõhustada praegust tegevust. Jõelähtme Muusika- ja Kunstikool aga saab keraamikaahju.

ENTK suunajuhi Gerttu Aaviku sõnul keskendus tänavune “Varaaida” konkurss varasemast enam koostööprojektidele, et mitme omavalitsuse ühise tegevuse abil pakkuda noortele senisest avaramaid ja mitmekülgsemaid võimalusi. Harjumaal oli selliseks Kose Kunstikooli veetav projekt “Kose Kunstikooli robootika õppe materiaal-tehnilise baasi täiendamine”, mille partneriteks Oru Põhikool, Kose-Uuemõisa Lasteaed-Kool ning Kose Gümnaasium. “Projektiga soetatakse täiendavaid vahendeid, mis lähevad kolme kooli vahel ühiskasutusse. Kui ühes koolis tegeletakse scratch-programmi toel mängude programmeerimisega, siis teises koolis robotite programmeerimisega,” kirjeldas Aavik. “Nooremas vanuseastmes jagatakse aga WeDo roboteid ja EW3-baaskomplekte. Kahtlemata on selline vahendite jagamine tervitatav ning tagab laiema kasutuse. Õpilastel võimaldatakse osaleda ka riiklikel robootikavõistlustel.”

Eesti Noorsootöö Keskuse projektikonkurss "Varaait vol 12" huvikoolidele eelarve suurus 2016. aastal oli 147 488 eurot. Konkurssi toetab Haridus- ja Teadusministeerium Hasartmängumaksu Nõukogu vahenditest. Projektikonkursiga toetati õppevahendite soetamist ja restaureerimist olemasolevate tegevusformaatide arendamiseks ning uute loomiseks.

Toetuse eesmärk on mitmekesistada huviharidust, eelkõige tehnika ja looduse valdkonnas, elavdada huviharidust pakkuvate organisatsioonide vahelist koostööd ning kaasata noorsootöösse ja huviharidusse vähemate võimalusega ja seni kaasamata noori.

Vaata, millised koolid toetust said SIIT.

Allikas: Eesti Noorsootöö Keskus

Samal teemal:

Haridus- ja Noorteamet