KITARRISAATE kujundamine ja praktiline harmoonia Viljandis

Avaldaja Janne Suits
01.09.2020

Aeg: 24.10 / kell 11:00-16:30
Koht: Viljandi pärimusmuusika ait, Tasuja pst. 6, Viljandi 71011
Koolitaja: Andre Maaker
Kursuse tasu: 50 eur
Kursusel osalemiseks on vajalik isiklik kitarr
Mänguoskus: ootame kursusele kooliõpetajaid ja huviringide juhendajaid ning lihtsalt harrastajaid, kes soovivad laiendada oma oskusi ja teadmisi kitarri mängimisel ja õpetamisel.

Kursuse sisu:
- tutvume akordisaate kujundamisega (tähtharmoonia, bassihääl, saatefaktuurid erinevates stiilides, lihtsad reharmonisatsioonivõtted jt.)
- vaatame improvisatsioonivõimalusi
- ja läbi praktilise tegevuse uurime, kuidas moodustada kitarriansamblit

Andre Maakeri muusikutee algas Kuressaares klarnetit ja saksofoni õppides ning 15-aastaselt hakkas ta õppima kitarri Tiit Pauluse käe all. Hiljem on õpingud viinud teda Tallinna Georg Otsa nimelisse muusikakooli ja TÜ Viljandi kultuuriakadeemiasse, kus ta ka õppejõuna töötab. Üheks Eesti parimaks džässkitarristiks peetav Andre Maaker näeb džässmuusikuks saamist kui individuaalset ja loovat protsessi, kus kool mängib kindlasti suurt rolli, kuid veelgi olulisem on isiklik suhe ja kirg muusikasse ning tahe helidega mänglevalt ümber käia. Stiilimääratlusi vältides nimetab ta ennast pigem loovmuusikuks, jättes nii ruumi erinevate muusikastiilide vahel liikumiseks, sest teda köidavad erinevad kõlamaailmad ja improviseerides tunneb ta end ühtviisi koduselt nii džässi-, folgi-, roki- kui ka kammermuusikalavadel.

Kontakt:
Janne Suits
August Pulsti õpistu juhataja
pulst@folk.ee
372 5129491
www.folk.ee/opistu

Muusika, Muusika ja esituskunstid
Õpetaja, Huvijuht, Noorsootöötaja, Lapsevanem, Õpilane
Viljandi Pärimusmuusika ait, Tasuja pst. 6, Viljandi
6 tundi
50 eur
24.10.2020
24.10.2020
Janne Suits
5129491
janne@folk.ee