Lugude jutustamine lasteaias ja koolitunnis / Viljandis

Avaldaja Janne Suits
10.12.2020

Aeg: T, 20.04 kell 11:00-17:00
Koht: Viljandi Pärimusmuusika Ait, Tasuja pst. 6
Koolitaja: Piret Päär
Grupi suurus: kuni 15 inimest
Sihtgrupp: Lasteaia- ja kooliõpetajad, huviringide juhendajad, noortekeskuste ja raamatukogude töötajad, eesti keele õpetajad, lapsevanemad
Koolituse maht: 6 tundi
Koolituse tasu: 65 €
Makseinfo: MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskus SEB pangas EE691010220008039018, makse selgituseks märkige kursuse nimi ja oma nimi. Makse tagab koha kursusel. Kui soovite osalustasu kohta arvet, märkige registreerumisankeeti arve saaja andmed.
 
Registreerimise tähtaeg 6. aprill 2021 või kuni vabade kohtade täitumiseni.
 
 
Lugude jutustamine on üks vanimaid õpetamismeetodeid. Aegade algusest on lugude abil selgitatud, kuidas maailm on loodud, kuidas see toimib ja kuidas inimesed selles võiksid hakkama saada nii, et ise ellu jäävad ja ei kahjustaks ka kedagi teist. Jutuvestmine võiks olla õpetaja üks olulisemaid tööriistu, nii väärtus- ja tundekasvatuses, inimeseõpetuses või mistahes õppeaine käsitluses.
 
Koolituse sisu:
  • Jutustame lugusid (isiklikud lood, perepärimus, müüdid, rahvajutud)
  • Uurime kuulamise ja kaasaelamise kunsti
  • Ergutame kaasamõtlemist ja empaatiat
Õpiväljundid:
  • Teab lugude jutustamise traditsiooni ja põhitõdesid
  • Teab allikaid, kust otsida lugusid
  • Teab, kuidas luua lugude jutustamist toetavat keskkonda
Piret Päär: “Olen lugusid jutustanud kolmkümmend aastat. Minu lapsepõlv oli täis jutuvestmist. Emalt-isalt kuulsin tõestisündinud lugusid, ühelt vennalt muinasjutte ja teine jutustas raamatuid ümber. Milline luksus! Küllap sellega määrati ka mu saatus saada jutuvestjaks. Ühel poolt toetab mind kodust ja kogukonnast kaasa saadud traditsioon, teisalt see, mis ma lavakunstikoolis õppisin. Seda kõike kokku põimides ja nende vahel tasakaalu otsides olen leidnud oma tee ja oma hääle. Nii ma siis jutustan, koolitan ja teen palju muudki, mis on seotud lugude ja jutuvestmisega. Miks? Sest ma tean, et hea lugu võib muuta maailma. Sest ma tean, et hea jutuvestja võib panna kuulaja unustama nälja ja janu, mured ja hädad ja lummata teda lugudega nii, et kõige madalamgi hing saab ülendust, kõrkus annab maad alandlikkusele ja külm süda sulab nagu lumi maikuus.”
 
Kontakt:
Janne Suits 
August Pulsti õpistu juhataja
pulst@folk.ee
+372 5129491
 
 
Ajalugu, Algõpetus, Alusharidus, Eesti keel (emakeel), Eesti keel (võõrkeel), Kirjandus, Meediaõpetus, Muusika ja esituskunstid, Turismi-, toitlustus- ja majutusteenindus, Ühiskonnaõpetus
Õpetaja, Direktor, Huvijuht, Noorsootöötaja, Lapsevanem
Viljandi Pärimusmuusika ait, Tasuja pst. 6, VIljandi 71011
20.04 kell 11:00-17:00
65 eur
20.04.2021
20.04.2021
Janne Suits
+372 5129491
pulst@folk.ee
Harno logo